Teleseriaali stsenaristi töötuba professionaalidele

Toimumisaeg: 28.veebruar - 28.november Kursus toimub nädalavahetustel kord kuus, 4-5 tundi päevas. Täpsem ajakava selgumisel.
 

Toimumiskoht: Tallinn, Narva mnt 27, Nova (BFM)

Kursuse sisu:

Teleseriaali kirjutamise põhialused ja eripära. Koolitusel läbitakse kõik teleseriaali arendamise etapid, ideekavandist kuni piloodi ja piiblini.

Eesmärk on koolituse käigus omandatud teadmiste ja oskuste rakendamine teleseriaali piloodi ja piibli kirjutamisel. Viimasel kohtumisel teeb iga osaleja oma projekti esitluse (10 min), mida tagasisidestab tele- ja filmitööstuse professionaalidest koosnev hindamiskomisjon. Valmiva piloodi pikkuseks on 28-60 lk, kirjutatud eesti keeles. Hooaeg peab sisaldama terviklikku lugu (serialized narrative), mis koosneb ligikaudu 8-12 osast.

Kursuse edukalt läbinu tunneb teleseriaali kirjutamise põhialuseid ja eripära, oskab arendada teleseriaali ideekavandist kuni piloodi ja piiblini.

Kursusel osalemine eeldab teadmisi filmistsenaristikas, seriaali ideekavandi olemasolu ning valmidust ideed (inglise keeles) esitleda. Ideekavand on lühike dokument (1 lk), mis kirjeldab lühidalt (a) piloodi põhikonflikti, (b) piloodi algust ja lõppu, (c) hooaja põhikonflikti, (d) peamisi tegelasi, (e) protagonisti arengukaart läbi hooaja, (f) sarja põhiteemat, (g) sarja žanrit.

Lae alla ideekavandi mall: https://drive.google.com/drive/folders/1TOeCPo8MsJrTb6y-LcQJoVQXhjbUhcA…

Juhendajad: 

Agnieszka Kruk Inez, stsenarist, toimetaja ja õppejõud
Andris Feldmanis, stsenarist,  BFMi stsenaristika mooduli juht
Lauri Lippmaa, stsenarist

Sihtgrupp: teleseriaali arendavad stsenaristid

Kursus toimub osaliselt inglise keeles. Praktilised tööd (piloodi ja hooaja kavandid, stsenaarium, piibel) kirjutatakse eesti keeles.

Lisainfo

Katrin Sigijane
BFM koolitusjuht

aadressNarva mnt 27, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 6199 908, (+372) 509 6692