Edulugu

Püha Jüri preemia pälvis tänavu montaažitudeng Kaupo Muuli

Tänavuse Püha Jüri preemia pälvis Filmikunsti montaaži eriala tudeng Kaupo Muuli.

Kaupo Muuli (paremal) preemiat vastu võtmas
Preemia üleandmine

Rahalise stipendiumi ning Ivo Lille poolt valmistatud rändskulptuuri andis Kaupole üle komisjon, kiidusõnadega: ''Isetu abivalmiduse, metsiku pühendumuse ning inspireeriva töökuse eest psühholoogiliselt täpsele ja tundlikule filmitegijale, kes väsimatu ja sihikindla loominguliste lahenduste otsimise kõrvalt on ka alati aega leidnud, et aidata teisi. ''

Preemia hindamiskriteeriumiteks peetakse üliõpilase erialast arengut ning võimekust, meeskonnatöö oskust, õppeedukust, osavõttlikust koolitöös ning "jumalikku annet". Komisjoni koosseisu kuulusid Filmikunsti õppejõud, vilistlased ning eelmised Püha Jüri laureaadid.

Eelnevatel aastatel on Püha Jüri preemia pälvinud: Ivar Taim, Moonika Siimets, Greta Varts, Tanel Kadalipp, Moonika Põdersalu, Johanna Maria Paulson ja Kaspar Erik Lind.

Püha Jüri preemia antakse BFMi traditsioonide kohaselt üle igal aastal, 29.mail. Päev on tähistamaks režissööri, Filmikunsti õppetooli kunagise juhi ning filmiõppe eestvedaja, Jüri Sillarti, sünniaastapäeva.

Lisaks auhinnatseremooniale toimub ka tudengite korraldatud filmikonverents, mis tänavu keskendus järeltöötlusele. Teema, mis meelitas BFMi SuperNova kinosaali rekordarvu publikut.