Digiblogi

DTI matemaatika dotsent Mart Abel osales rahvusvahelisel topoloogiliste algebrate alane konverentsil Marokos

Septembri esimeses pooles toimus Marrakechis ja Settatis (Maroko) 14. rahvusvaheline topoloogiliste algebrate konverents ICTAA 2023, mille organiseerimiskomiteesse kuulus ka DTI matemaatika dotsent Mart Abel.

Mart Abel

Seekordne konverents oli ühtlasi pühendatud ka kolme topoloogiliste algebrate uurimissuuna juhtfiguuri 80. ssünnipäevale ja ühe topoloogiliste algebrate uurimissuuna juhtfiguuri 90. sünnipäevale (3 nooremat olid ka konverentsil kohal). Algselt oli konverentsile registreerunud üle 60 matemaatiku 15 riigist. Et aga vähem kui nädal enne konverentsi algust toimus Marrakechi lähedal tugev maavärin, tühistasid paljud oma osalemise. Kokku osales konverentsil lõpuks üle 40 matemaatiku kokku 5 riigist.

Konverents oli sarjast, mis sai alguse 1999. aastal konverentsiga Tartus. Aastal 2018 oli konverentsi võõrustajaks ka Tallinna Ülikool. Tegemist oli esimese “näost-näkku” konverentsiga selles sarjas pärast aastat 2019. Ettekannete taseme poolest läks konverents igati korda. Tore oli kohata kümneid matemaatikast huvitatud innukaid doktorante.

M. Abeli rolliks korralduskomitees oli algselt konverentsi kodulehe eest hoolitsemine, registreerunutega e-kirja teel suhtlemine ja konverentsi ajakava koostamine, konverentsiruumi arvutite otsimise, väliskülalistele ekskursiooni juhtimisega ja improviseeritud banketisarnase koosviibimise korraldamisega.Toredaks üllatuseks oli ka see, et vaatamata osalejatele maalitud pildile suurtest maavärinakahjustustest, ei olnud Marrakeshi kesklinnas liikudes väga palju purunenud hooneid näha. 

Dotsent Mart Abel tänab DTI uuringufondi konverentsikülastuse finantseerimise eest ja oma kolleegi, Tanel Toovat serveriruumi eraldamise ja muu asjakohase abi eest!