Digiblogi

ELU projekt: “Õppevahendite loomine 3D printeri abil”

Eesti üldhariduskoolides on sageli olemas küll 3D printerid, kuid need leiavad vähe kasutust. Praktilisi ja vajalikke õppevahendeid koolides üldjuhul ei prindita. ELU projekt “Õppevahendite loomine 3D printeri abil” proovib seda muuta. Projekti raames loodi praktilisi ideid, 3D printerite kasutamiseks.

õppevahendite 3D printimine bänner

Eesti üldhariduskoolides on sageli olemas küll 3D printerid, kuid need leiavad vähe kasutust. Praktilisi ja vajalikke õppevahendeid koolides üldjuhul ei prindita. Lastele tehakse küll demonstratsioone, kuid neid tehakse harva ning nende käigus prinditakse tavaliselt ebavajalikke asju.

7-liikmelisel grupil valmis projekti raames 3D prinditud tahvelarvuti hoidja, mida saab kasutada ka raamatute, õpikute või sülearvuti hoidmiseks. Tahvelarvuti hoidja aitab õpilastel eelkõige hoida õiget ja ergonoomilist kehaasendit, aitab teha tahvelarvutiga või raamatuga grupitöid ning hoiab laual ruumi kokku.

Hoidjal on 3 asendit, mis on mõeldud eri asjade hoidmiseks:

INFOKIRI aprill(2)

Hoidjat katsetati algklassi õpilaste peal. Tagasiside oli, et lastele hoidja meeldis. Hoidja kasutamine aitas laudadele tekitada rohkem ruumi, hõlbustas lugemisülesannete tegemist ning aitas lastel hoida õiget kehaasendit.

Tootearendusest ja projekti protsessist saab lähemalt lugeda projekti blogist:

Hoidja kokkupanemise video:

Projekti (3. grupi) liikmed:

Lisette Caroline Anton - õigusteadus
Triin Madisson - õigusteadus