Digiblogi

Informaatikatudeng Karen Minski tutvustab nädala jooksul sotsiaalmeedias oma eriala

informaatikatudeng arvutit kasutamas

Sellel nädalal võtab Tallinna Ülikooli Instagrami üle teise aasta informaatikatudeng Karen Minski, kes tutvustab sotsiaalmeedia kaudu informaatika bakalaureuseõppe eriala sisulist poolt ning räägib ka enda kogemusest tudengina.

Minski_Karen.png

„Tunnen, et ma olen Tallinna Ülikoolis täpselt õigel erialal, sest olen informaatika õpingutega siiani väga rahul.“

Informaatika õppekava valikuga on Karen enda arvates õigele teele astunud. Ta toob välja, et enim meeldib talle loogika ja lahenduste leidmine, mis informaatikaga käsikäes käib. Samuti meeldib Karenile korrapära ning süsteemsus, mis annab veelgi kindlust, et informaatika eriala on tema jaoks põnev ning õige.

Lisaks õpingutele töötab teise kursuse tudeng idufirmas Veriff ja on vabatahtlik Paljassaare loomade varjupaigas, mille kaudu ta pakub loomadele ka hoiukodu. „Eelmisel semestril olen täiskohaga koolis ja tööl olnud ja see periood oli päris keeruline,“ rääkis ta. Positiivne tudeng leiab sellest aga ka hea külje, sest planeeritud ja tegusad ajad õpetavad nii karjääris kui ka isiklikus plaanis talle väga palju.

Karen toob välja, et iseseisvus on omadus, mis temas ülikooli ajal enim arenenud on. Ta leiab, et kooli osas on ta hästi ära tabanud, kuidas õppeained toimivad ja kuhu parasjagu rõhku vaja panna on. Ka üldisema tudengielu näitel on just omapäi hakkama saamine hea viis arenemiseks. „Üürin esimest korda näiteks üksi korterit ja ka selle kaudu õpin ennast rohkem tundma ja usaldama,“ rääkis Karen.

Saabunud aasta puhul lubab Karen endale, et loobub väljas söömisest ning kiirtoidu ostmisest. „Ma arvan, et uusaastalubadused tavaliselt ei toimi, kuid kui eksamid ja raske periood on läbi, siis ma võtan eesmärgiks kindlasti tervislikumalt toituda,“ rääkis üliõpilane. Just see on tema arvates hea nipp, mis tudengi elu stressirohkest perioodist välja võiks tuua.

Jälgi Kareni tegemisi Tallinna Ülikooli Instagrami story´dest.