Digiblogi

Infoteaduse tudeng Algi Tamme tutvustab nädala jooksul sotsiaalmeedias oma eriala

infoteaduse tudeng

Esimese aasta infoteaduste tudeng Algi Tamme võtab sellel nädalal üle Tallinna Ülikooli Instagrami ja tutvustab seeläbi infoteaduse bakalaureuseõppe eriala.

Infoteadust õppima asus Algi peamiselt seetõttu, et on juba lapsest peale unistanud raamatukogusse tööle minemisest. Selle põhjus on lihtne – talle väga meeldib lugeda. Samuti on värske tudeng juba aastaid hobi korras tegelenud ka mõningate ülesannetega, mis infoteadust puudutavad. Ülikoolis erialaga aga süvitsi tutvust tehes, avastas ta, et see hõlmab endas palju enamat.

ATamme.png

„Infoteaduse eriala Tallinna Ülikoolis oli minu esimene valik. Esimese kuu lõpuks oli mul selge, et olen valinud eriala, mida ma tõepoolest õppida soovin.“
– Algi Tamme

Õppetöö muudab tema jaoks põnevaks uute teadmiste saamine ja aina selgem teadmine, et see on just õige eriala. Algi toob motivaatorina välja ka õpingukaaslased. „Meie kursus on väga sõbralik ja kokkuhoidev ning abistame üksteist alati õpingutes. Suhtleme aktiivselt ka väljaspool ülikooli,“ räägib tudeng. Esimese semestri jooksul on ta enim õppinud, et mitmete ülesannete puhul tuleb osata oma aega efektiivselt planeerida.

Vaba aja veedab ta peamiselt perega. Näiteks mängitakse lauamänge ja käiakse palju looduses jalutamas. „Olen maal üles kasvanud ja hindan igat hetke, mille saan looduses veeta,“ rääkis Algi. Infoteaduse tudeng peab loomulikuks mitme asjaga korraga tegelemist, sest on alati aktivist olnud. Tema aktiivset loomust näitlikustab DigiTech üliõpilasnõukokku kuulumine. Kuna õpingutele ja kooliga seotud tegevustele kulub enamik vabast asjast, siis alates septembri algusest pole raamatusõbral väga palju aega jäänud hea kirjanduse jaoks. See teda aga ei heiduta, sest Algil on plaan selge – õpinguid soovib ta jätkata infoteaduse magistriõppes.