Digiblogi

Maarika Miil avas TLÜs maalinäituse

Maarika Miil (DTI) avas äsja kunstinäituse Astra maja II korrusel ja räägib lähemalt nendest sügavatähenduslikest maalidest.

Pilt Maarika Miilist

Tallinna Ülikooli Astra maja II korruse vahekoridori liftide juures on üles pandud minu äsja valminud õlimaalide näitus. Hetkel on eksponeeritud vaid kolm maali, sest seinale rohkem ei mahtunud. Üks sama sarja maal ripub DTI büroo puhkeruumi seinal, ülejäänud ootavad oma aega ja kohta.

Näituse “Valguse Maailma Jumalik puudutus AJA VÄEST” teema on “Valguserattad 2021”. Iga maali olen seostanud energeetikaga, mida see väjendab Vaimses Maailmas. Hetkel on võimalus tutvuda maalidega “Plahvatus”, “Põhjatäht” ning “Kolmas silm”.

Näituse eesmärk on avada Vaimse Maailma energiad nende mitmekesisuses, liikumises ja värvikülluses. Oma maalidel püüan teha nähtavaks nähtamatu, anda vaatajale võimaluse kohtuda millegi uue ja tundmatuga ning selle üle koos mõtiskleda. Tundmatu võib tähendada ka seda, et elame ajal, kui kõigil on tohutult kiire, igaüks ametis iseenda ja oma tegemistega, mistõttu Maailmad meis endis ja väljaspool jäävad hoomamata. Meil pole AEGA tajuda helisid ja värve, aga võib-olla ka tahtmist endasse süveneda, tunnetada maailma ilu. Minu maalid on omamoodi meeldetuletuletus ja samas sild mõtisklemaks küsimuse üle, kas see, mida me näeme, on ka päriselt olemas või ainult vaimusilmas ja fantaasiates?