Digiblogi

"Naised teaduses" fookuses: DTI haridustehnoloogia vanemteadur Kairit Tammets

Toome 11. veebruari "Naised teaduses" päeva puhul esile meie usinaid teadlaseid. Millega tegeleb digitehnoloogiate instituudi haridustehnoloogia vanemteadur ja Haridustehnoloogia keskuse juhataja Kairit Tammets?

Kairit Tammets

Kairit Tammetsi teadustöö jääb haridustehnoloogia valdkonda. Eriti huvitavad teda sotsiaalsete struktuuride, tehniliste süsteemide ja õppimise ning õpetamise vastastikkune seos.

Mis Sind teadlasena rõõmustab?
Teadlasena rõõmustab mind akadeemiline vabadus, minu uurimisrühm, minu mentorid ja pealekasvav põlvkond ning ka igapäevane töökeskkond. Mind rõõmustab, et mu töö ei ole mulle kohustus vaid osa minu elustiilist. 

Millised on murekohad teaduses?
Murekoht on muidugi ebastabiilne rahastus. See on minu igapäevatöö murelaps ja vahel ka magamata ööde põhjus. Kuidas tagada kasvõi väike rahaline stabiilsus uurimisrühmas on küsimus, millele ma otsin ilmselt kaua vastust ja kuidagi ei taha leppida olukorraga. 

Kuhu teadus liigub?
Ennustamine on tänamatu töö, aga ma usun, et haridustehnoloogia liigub rohkem inimkeskse ja vastutustundlikuma teadustöö suunas. Lõpuks on tehnoloogia targa kasutaja tööriist.

 

Vaata Kairit Tammetsi värskeimat intervjuud Terevisioonis, kus teemaks on distantsõppe uuring, millele ta koostöös oma heade kolleegidega on kolmveerand aastat end pühendanud.

Päeva "Naised teaduses" tähistamist alustati ÜRO eestvedamisel 2015. aastal ja selle eesmärk on esile tuua naiste ja tüdrukute oluline roll teaduse arengus. Eestis tähistatakse seda päeva sel aastal esmakordselt.