Digiblogi

Uus kolleeg: Annika Tuulemäe

Annika Tuulemäe on Digitehnoloogiate Instituudi uus administratiivjuht.

Annika

Annika, kuidas plaanite kasutada oma kogemusi ja oskusi uues rollis Tallinna Ülikoolis?

Olen uuel ametikohal olnud alles paar nädalat ning esmalt püüan aru saada, kuidas ülikoolis asjad toimivad. Pikemas perspektiivis on mind alati sütitanud organisatsiooni ja inimeste heaks töötamine. Usun, et kui inimestega rääkida ausalt ja avatult ning kuulata, mis neile päriselt muret valmistab, siis saavad väga paljud asjad lahendatud - tihti pole selleks vaja palju ressursse, pigem tahtmist ja pealehakkamist. Sestap on minu suur kirg alati olnud sisekommunikatsioon ja organisatsioonikultuuri arendamine. Varasemalt olen töötanud kommunikatsiooni- kui ka personalijuhina avalikus ja erasektoris ning loodan, et saan ka siin oma tugevusi rakendada.

Missugused on Teil ootused uue tööga seotud?

Ma loodan kiiresti sisse elada ning aidata instituudi inimesi kõikides koormusarvestuse ja töökorraldusega seotud teemades, samuti muudes küsimustes, millega töötajad on harjunud Liina poole pöörduma. 

Ootan ka toredaid kolleege ja põnevat tööd, kus on võimalus asju ära teha. Esimesed nädalad on olnud väga positiivsed - inimesed ümberringi on sõbralikud, toetavad ja heatahtlikud. Tunnen siiralt, et mind on hästi vastu võetud ja see teeb suurt rõõmu. 

Mis on hea töötulemuse saavutamiseks kõige olulisem?

Usun, et kõige olulisem on tahtmine ja ühine eesmärk. Kui on siiras soov asju paremaks teha, ühine siht silme ees, hea meeskonnavaim ning tunne, et pingutame sama asja nimel, siis on kõik võimalik. Muidugi tuleb osata ka õigel ajal pidurit vajutada, et vaim ei väsiks ning tähistada ka väikeseid töövõite! :)

Kust ja kuidas Te leiate inspiratsiooni?

Löön aktiivselt kaasa Eesti HR Seltsi tegevuses ning osalen üle nädala reedeti toimuvas HR raamatuklubis. Seal loeme valdavalt organisatsiooni juhtimist ja arengut puudutavaid raamatud ning arutleme valdkonna professionaalidega praeguste probleemide ja tulevikutrendide üle. Samuti on mul EBSi personalijuhtimise arenguprogrammis osalenud õppejõudude ja kursusekaaslastega jäänud väga hea side. Kohtume regulaarselt ning tihti valime mõne akuutse teema, mille üle üheskoos arutleda ja kogemusi vahetada.

Isiklikus plaanis annavad energiat varahommikused kõnniringid - see vaikus, lõhn ja tunne, mida pakub alles ärkav linn, on iga päev täiesti isemoodi ja suurepärane algus päevale. Samuti naudin koosolemist ja lauamängu- või filmivaatamise õhtuid oma perega. 

Mida võib alati leida Teie töölaualt?

Alati on mu töölaual veepudel, märkmik ja käeulatuses telefon!