Digiblogi

Velolegendid tegid ratastega ringi ümber Tallinna

Digitehnoloogiate instituudis töötab väga palju toredaid inimesi. Enamasti puutume üksteisega kokku tööl, kuid palju vähem saame näha seda, millised on kolleegid väljaspool töökeskkonda.

Rattamatk

Digitehnoloogiate instituudis töötab väga palju toredaid ja huvitavaid inimesi. Enamasti puutume üksteisega kokku tööl ning teame millised on kellegi akadeemilised saavutused, mis on kellegi erialane valdkond. Palju vähem saame näha seda, millised on kolleegid väljaspool töökeskkonda ja mille huvitavaga nad tegelevad. Andrus Rinde vaatab tagasi meie toredale seiklusele värskes õhus ja tunnustab kolleegi, kes on algatanud sellise ühise liikumisharrastuse, mida täna nimetame „Kalle ja Andruse veloseikluseks“.

20211002 154853

Kalle Kivi on suur liikumise sõber ning jalgrattaga sõitmine on üks tema lemmikuid tegevusi. Ta on aastaid Tallinnas ning lähiümbruses üksi seigelnud. Mõned aastad tagasi sai tööl puhkepausi ajal juttu aetud ning jõudsime otsusele, et läheme koos sõitma. Esimene kord sai ette võetud retk Viimsi poolsaarele, retk viis meid ülikooli juurest Muuga sadamani ja seejärel võimalikult rannajoont mööda tagasi ülikoolini. Sellest korrast peale oleme sarnaseid retki ette võtnud terve hulga. Aastal 2017 hakkasime aktiivsemalt kolleege ja üliõpilasi kaasa kutsuma ning nii saigi alguse just „Kalle ja Andruse veloseiklus“. Kõik need vähesed korrad, kui keegi on kaasa tulla saanud (või julgenud), on olnud väga toredad.“

„Meie viimane retk osutus eriti edukaks ja meeleolukaks – meiega liitus koguni kaks kolleegi, Merilin Võrk ja Kais Allkivi-Metsoja. Lisaks veel vilistlane Hans Metsoja ja Merilini ema. Sõitsime üht meie lemmikringi – võimalikult linna piiri mööda ümber Tallinna. Ring osutus umbes 110 kilomeetrit pikaks, osaliselt asfalteeritud teed mööda ja osaliselt üsna tõsisel maastikul. Jagasime seekord sõidu kahele päevale, nii polnud see vähema treenitustasemega osalejatele liialt suuri väljakutseid pakkuv.“

„Üks asi, mis Kallega koos sõitmise alati huvitavaks teeb, on info külastatavate paikade kohta. Kalle on aastate jooksul kogunud  külastavate paikade kohta erinevat teavet ning jagab seda hea meelega. Sisuliselt on koos temaga sõites võimalik füüsilist trenni teha ning omandada teadmisi kohaliku geograafia ning ajaloo kohta. Sekka lisab Kalle hulgaliselt kasulikke nippe jalgrattasõiduks, ratta hooldamiseks jne.“

20211002 154750 0

„Retk osutus väga lõbusaks ning juttu jätkus seltskonnal pikemaks. Kõige olulisem on ikkagi välja tuua, et meil oli kaks järjestikust väga toredat päeva, saime kõik end pisut füüsiliselt proovile panna, nägime Tallinna ümbruse imelisi ja vähem imelisi paiku ja vaateid ning õppisime kõik midagi juurde.“

Selleks aastaks on rattasõidu hooaeg lõppemas, kuid järgmisel kevadel alustame taas.

Tulge ja ühinege meiega!