EXCEPT[1] projekti kodulehel on saadaval toimetiste sarja 4. väljaanne “Institutions and the youth labor market exclusion and insecurity in Europe: A Literature review". Toimetises arutletakse ilmunud kirjandusele ja uuringute tulemustele toetudes peamiste makro-tasandi mehhanismide üle, mis kujundavad noorte tööturu ebakindlust ja tõrjutust erinevates riikides. Analüüsi keskmes on institutsionaalsed tegurid: haridussüsteem, mis määrab seose ja teekonna haridusesüsteemi ja tööturu vahel; hõivesüsteem (tööturukaitse), mis kujundab tööturule suunduvate noorte võimalusi töölepingu sõlmimiseks ja tööturupoliitikad, mis määravad ja kujundavad läbi erinevate meetmete, programmide, toetuste või koolituste noorte võimalusi tööturule(taas)siseneda.

Toimetis on saadaval siin

Rohkem infot EXCEPT projekti kohta: www.except-project.eu

Seda projekti rahastab Euroopa Liidu „Horisont 2020“ teadusuuringute ja innovatsiooniprogramm, lepingu nr 649496