Gerd-Bodo Reinert von Carlsburg (sünd 1942) on Heidelbergi Pedagoogikaülikooli kasvatusteaduste professor. Aastast 1995 on ta ka Vilniuse Pedagoogikaülikooli audoktor.

Professor von Carlsburgi peamised uurimisvaldkonnad on kasvatusteaduste ajalugu, pedagoogiline antropoloogia ja psühhoanalüütiline kasvatusteadus. Ta on kirjutanud monograafiad J. H. Pestalozzist, J. A. Komenskyst, P. Melanchthonist ning kasvatusteaduslikest paradigmadest.

Aastast 1984 töötab ta ka kirjastuses Peter Lang (Frankfurt am Main/Berlin/Bern/New York/Paris/Wien) raamatute seeria Erziehungs-konzeptionen und Praxis väljaandjana. 1997. aastal asutas samas kirjastuses oma Eesti ja Leedu koostööpartnerite huve silmas pidades seeria "Baltische Studien zur Erziehungs- und Sozialwissenschaft". Peale selle on ta kaasväljaandjaks veel neljale kasvatusteaduslike raamatute seeriale kirjastuses Ludwig Auer Donauwörth. Alates 1998. aastast on maailmaühingu Weltbund für die Erneuerung der Erziehung saksakeelse sektsiooni president.

Professor Gerd-Bodo Reinert von Carlsburg promoveeriti Tallinna Ülikooli audoktoriks 21. oktoobril 1999.