TLÜ vilistlane Alice Haav

Usun, et sain Haapsalu kolledžist head alusteadmised nii tervisest kui tervisedendusest, mille pinnalt olen saanud ennast edaspidi täiendada ja mis on andnud mulle võimaluse teha seda tööd, mida praegu igapäevaselt teen.

Alice Haav

 

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

2013. aastal lõpetasin tervisejuhi eriala Haapsalu kolledžis ja 2018. aastal rekreatsioonikorralduse magistriõppe Tallinna Ülikoolis.

Milliseid seniseid töid ja tegemisi pead elus kõige tähtsamaks?

Keeruline öelda, sest olen tegutsenud erinevates valdkondades. Töötasin ligi 10 aastat turismisektoris, seejärel 4 aastat lasteaias abiõpetajana ja õpetajana ning nüüd töötan Tervise Arengu Instituudi tervise ja heaolu edendamise keskuses laste ja noorte tervise vanemspetsialistina. Kahtlemata on praegune töö mulle senisest kõige südamelähedasem ja võimaldab mul teha neid asju, mida pean elus oluliseks. See on selline töö, mille puhul ma tunnen, et see võimaldab midagi reaalselt ära teha, tasapisi ja väikeste sammudega muuta maailma selliselt, et laste tervis ja heaolu oleksid toetatud.

Millise tulemuseni soovid oma praeguses töös jõuda?

Suur eesmärk on läbi erinevate tegevuste ja koostöö anda oma panus sellesse, et Eesti laste nii vaimne kui füüsiline tervis oleksid võimalikult hästi toetatud. Panustan sellesse, et meil oleks vähem ülekaalulisi lapsi, et lastel oleks oskuseid, soovi ja võimalusi rohkem liikuda, teha tervislikumaid toiduvalikuid sh tarbida rohkem puu- ja köögivilju. Tahan aidata kaasa sellele, et lapsed oleksid rõõmsad ja õnnelikud, tunneksid ennast lasteaias ja koolis hästi ning käiksid seal hea meelega.

Kuidas on ülikoolis omandatud teadmised ja oskused aidanud eesmärke saavutada?

Usun, et sain kolledžist head alusteadmised nii tervisest kui tervisedendusest, mille pinnalt olen saanud ennast edaspidi täiendada ja mis on andnud mulle võimaluse teha seda tööd, mida praegu igapäevaselt teen.

Miks valisid omal ajal just selle eriala/erialad?

Tervise teemad on mind läbi elu huvitanud. Lasteaias töötades nägin, et laste tervise ja heaolu toetamisega on reaalne seis palju kehvem, kui olin osanud arvata. Nägin seda nii organisatsiooni tasandil kui töös lapsevanematega. Tundsin, et nii paljut tuleks ja saaks muuta, tahtmist ja energiat oli palju. Samal ajal sain aru, et selleks, et sind kuulda võetaks ja et oleks võimalik päriselt midagi ära teha, on vaja juurde uusi sisulisi teadmisi ning ka vastavat haridust. Vaatasin mitmete ülikoolide poole, aga tervisejuhi õppekava tundus mulle kõige sisulisem ja mitmekülgsem, ootasin igat ainet põnevusega ja tahtsin seda kuulata.

Mis õpingutest kõige sagedamini meenub?

Meenuvad inspireerivad õppejõud ja huvitavad ained. Meenub ühtne ja toetav kursus, lahedad ja mõnusad kursusekaaslased. Vaimukas ja rõõmsameelne seltskond, kes oli samal ajal ka tegus ja asjalik.

Mida soovitad neile, kes hakkavad ülikooli astuma ja valivad endale sobivat eriala?

Lähtuda sellest, mis tõeliselt huvitab ja mis südame kiiremini põksuma paneb! 

Vastuvõtt Tallinna Ülikooli tasemeõppesse kestab 23. juunist 4. juulini! Leia endale sobiv eriala.