Teadus

Haapsalu kolledži vilistlane arendas välja Valupäeviku mobiilirakenduse

Mobiiltelefon

Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse (TERE KK) eestvedamisel on TLÜ Haapsalu kolledži rakendusinformaatika eriala vilistlane Tõnis Vaimann välja arendanud Valupäeviku eestikeelse mobiilirakenduse. Lisaks on panustanud Valupäeviku arendusse TLÜ Haapsalu kolledži rakendusinformaatika eriala vilistlased Reelika Väli ja Herstin Arro.

Valup%C3%A4evik.PNG

Valupäevik võimaldab inimestel kaardistada valuepisoode päevade lõikes, märkides rakendusse nii valu piirkonna, tugevuse, esinemise aja kui ka tegevused, mis eelnesid valu tekkimisele või ägenemisele. Valupäevik võimaldab kasutajal mõista luulihaskonna ülekoormuse ja valu seoseid, tutvustab koduseid võimalusi valu vähendamiseks ning annab märku, kui sümptomid viitavad arstiga konsulteerimise vajalikkusele.

Tervishoiutöötajatele on Valupäevik abivahendiks, mis võimaldab saada detailse ülevaate patsiendi valu esinemissagedusest, tugevusest ja seostest igapäevaste tegevustega ning tõhustab seeläbi ravi või taastusravi planeerimist.

Hetkel on tegemist testimiseks mõeldud versiooniga Android seadmetele, mis on leitav  nii Google Play otsinguga kui ka alloleva lingi kaudu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.valupaevik

Info valupäeviku täiendamise kohta võib saata valupaevik@gmail.com e-posti aadressile.