Teade

Täiskasvanud õppija nädala tegevused Haapsalu kolledžis

TÕN nädala reklaam

Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž võtab ka sellel aastal osa ETKA Andrase poolt korraldatavast Täiskasvanud õppija nädalast(TÕN) 11.-22. oktoober 2023. Oleme sellel korral esindatud 3 avatud loenguga ning lisaks loengutele oleme läbi viimas ka ühte ülimalt põnevat aktsiooni põlvkondade vahelise viktoriini näol! Julgustame kõiki huvitunuid ligi astuma ja osa saama! Meie TÕN nädala sündmused on osalistele tasuta!

Pudiutöökoja meister Raivo Hein tööd tegemas Silmatervise plakat
Puiduliikide määramise töötuba: Kasest lõikelaud või männist supikulp?
Aeg: 12.10, kell 11.00-12.30
Koht: Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž
Lihula mnt 12/1, Haapsalu
Eelregistreerimine: https://forms.gle/czjGNhohs4hxwBF7A
Männist või kuusest ei tõtta ilmselt keegi sauna lavalaudu tegema, kuid millist puitu valida puukulbi valmistamiseks? Miks kuuselauast põrand ei ole tänapäeval hea mõte, lehis juba parem ja tamm päris hea? Kas kasest saaks hea terrassimööbli?
Eelkõige eestimaistest puiduliikidest, nende omadustest ja muuhulgas niiskustaluvusest räägib Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži puidutöö lektor Raivo Hein. Töötoas saab erinevat puitu lähemalt uurida ja tekkinud küsimustele vastused.
Avatud loeng: Kuidas meie laste nägemistervist hoida?
Aeg: 14.10, kell 14.00-15.00
Koht: Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž
Lihula mnt 12/1, Haapsalu
Eelregistreerimine: https://forms.gle/K6jj2rXWMvF4zPD29
Nägemismeel on meile kõigile väga oluline, kuid paraku kõik inimesed maailmas ei näe hästi. Uuringute kohaselt on hetkel ligikaudu 30% maailma inimestest lühinägevad ning ennustatakse, et 2050. aastaks võib see protsent suureneda 50%-ni. Kas lühinägevus on üksnes geneetiline probleem? Teaduse toel teame, et meie laste nägemistervist saab hoida ja parandada. Aga kuidas siis?
Sel põneval ja olulisel teemal kõneleb Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži tervisejuhi õppekava vilistlane Nele Suursaar, kes kaitses 2023. aasta kevadel lõputöö teemal „Eesti põhikooliealiste laste vanemate teadlikkus müoopia ehk lühinägevuse ennetamise võimalustest eluviisi valikute kaudu“. Ootame sind kuulama ja arutelus kaasa lööma!
talisupluse plakat Viktoriini plakat

Lektori haigestumise tõttu jääb loeng ära!

Avatud loeng: Teadlikud ja ohutud valikud talisupluse harrastajale
Aeg: 14.10, kell 15.15-16.30
Koht: Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž
Lihula mnt 12/1, Haapsalu (loengu lõpuks liigutakse Haapsalu Talisupluskeskusesse).
Eelregistreerimine: https://forms.gle/MNUQBwPJ9c1gEBrv6
Kohtume Haapsalu talisuplejatega ja teemast huvitatutega, loengu pidaja räägib põgusalt sellest, et miks ta just talisupluse teema valis lõputööks ja ühtlasi toob ta välja ka olulisemad tulemused oma tööst. Selline tore kohtumine võiks saada ilusa punkti ühise tali(sügis)supluse näol Haapsalu Talisupluskeskuses.

Viktoriin: Tean ja ei tunne
Aeg: 14.10, kell 10.00-11.30
Koht: Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž
Lihula mnt 12/1, Haapsalu
Registreerimine: https://forms.gle/CyNaUg1heLUYAa4m9
Viktoriinil "Tean ja ei tunne" kutsub osalema võistkondi, kelle kõik liikmed on 60aastased ja vanemad, ning võistkondi, kelle kõik liikmed on 20-aastased ja nooremad. (Inimesed, kelle vanus on vahepealne, saavad tulla pealt vaatama ja kaasa elama). Pooled küsimused on tänapäeva noorte elu kohta ja lihtsad vastata noorte jaoks; pooled küsimused on mineviku kohta ja lihtsad vastata vanemate inimeste jaoks. Viktoriini viib läbi Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži lektor Tiina Tambaum koostöös Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas eriala esimese kursuse tudengitega.

Lisaks on sul võimalik tutvuda kõigi Läänemaal TÕN nädala raames läbiviidavate sündmustega: