Hannelore Greve (sünd 1926) on filantroop, mitmete kultuuri- ja teadusprojektide looja ja toetaja.

1995. aastal omistati talle Hamburgi Ülikooli kõrgeim autasu – ausenaatori auaste, alates 1996. aastast on ta Alsteri Lüüsivahtide Liidu aulüüsivaht ja Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkooli kuratooriumi liige.

1980. aastal asutas ta koos abikaasa prof. Dr. Helmut Grevega ühingu "Aus grosser Freude" ("Suurest rõõmust"), mille eesmärgiks on abi andmine hädasolevatele inimestele, 1988. aastal "Dr. Helmut ja Hannelore Greve Teadus- ja Kultuurifondi" ja 1995. aastal "Hamburgi Arendus-, Kultuuri- ja uurimisfondi".

Koos abikaasaga on ta organiseerinud konverentse Hamburgi Ülikooli teadlastega ja kolleegidega Ungarist ja Eestist. Igal aastal autasustavad nad Joachim Jungiuse Teadusühingu ettepanekul nelja noorteadlast ergutusauhindadega. Nad toetavad 1992. aastal sõlmitud kultuurilepingut Ungari Vabariigi ja Hamburgi linna vahel: õpilaste, teatri- ja kultuuritegelaste, teatritruppide jne. vahetus. Hannelore Greve juhtimisel on korraldatud eesti ja ungari kunstnike näitusi Põhja-Saksamaal. 1992. aastal asutasid nad Rahvusvahelise Felix Mendelssohn Bartholdy Ühingu, mille presidendiks on Hannelore Greve ühingu loomise algusest peale.

Tallinna Ülikoolis on Hannelore Greve toetanud tervisekasvatuse ja muusikateraapia arendamisega soetud projekte.

Hannelore Greve promoveeriti Tallinna Ülikooli audoktoriks 18. oktoobril 2001.