Kultuurisündmus

Raamatuesitlus - Tallinn '67 Jazz Festival: Myths and Memories

Neljapäeval 30.09.2021 kell 17.00-18.30 Ajaloomuuseumi Tallihoones Maarjamäel.

Humanitaarteaduste instituut

30.09.2021 kell 17.00 - 18.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Millest raamat räägib?

Toetudes uurimistöö käigus kogutud rohkele materjalile uurib raamat legendaarse Tallinn '67 festivaliga seoses tekkinud müüte ja nende kujunemise tagamaid, samas püüdes välja selgitada sündmuste tegelikku kulgu. Raamat asetab kesksele kohale festivalil osalenud isikute entusiasmist ja nostalgiast kantud emotsionaalsed lood, mis aitavad lahti mõtestada džässihuvliste tegevust nõukogude aja kontekstis pakkudes seeläbi uut vaatenurka nõukogudeaegse ajaloo käsitlusele. Charles Lloydi Tallinnas esinemisega seotud skandaali üksikasjade avamine võimaldab esile tuua külma sõja aegse Nõukogude-Ameerika vastandumise olemust.

Mis esitlusel toimub?

Kuidas sünnivad müüdid? Raamatu ideed tutvustav video/animatsioon.

Akadeemikud džässist. Džässiuuringuid tutvustav video.

Tallinn ’67 festivalil osalenute meenutused.

Vestlus raaamatu autoriga.Taavo Remmeli muusikaline etteaste ja kohvilaud.

Moderaator Mart Soonik.

Kes on autor?

Heli Reimann on muusikateadlane, kelle uurimisalaks on Eesti ja nõukogude džässi ajalugu. Ta on Tallinna Ülikooli teadur ja Helsingi Kunstide Ülikooli külalisteadur.

Livestream: https://zoom.us/j/98488672215?pwd=Z3hZNlFqdG5sWkVoU3U2RXdlSnorZz09

Meeting ID: 984 8867 2215 Passcode: 964651