Avalik loeng

TÜHI teadusseminar: Martin D. Brown

17. oktoobril kell 16 ruumis M-648 esineb TÜHI teadusseminaris ettekandega Dr Martin D. Brown, kes on sel sügissemestril külalisteadlane TLÜ kultuuridevaheliste uuringute tippkeskuse juures.

17.10.2018 kell 16.15 - 17.45

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Ingliskeelse ettekande pealkiri on “James Bond: Külma sõja kangelane või globaalne bränd?” (“James Bond: Cold Warrior or Global Brand?”) ja see vaatleb küsimust, kas ja kuidas kasutada kultuslikku James Bondi filmiseeriat ajalooallikana Külma sõja perioodi kohta.

James Bond (007) on globaalne bränd alates sellest, kui ta 1953. aastal sündis: kuigi tegemist on sügavalt britiliku nähtusega, on Bondi Külma sõja aegsed seiklused kulgenud rahvusvahelises mõõtkavas ja peibutanud hiiglaslikke auditooriume üle ilma. Külm sõda on omandanud tänapäeva populaarses kultuurimälus tähenduse eeskätt tänu spioonifilmidele, ent tänini on vastuseta küsimus, milline täpsemalt on Bondi filmides kujutatud käsitus Külmast sõjast.

Ettekande diskussant on TÜHI teadur ja järeldoktor Piret Peiker.

Martin D. Brown on tuntud Briti ajaloolane, kes pälvis doktorikraadi rahvusvahelises ajaloos Surrey ülikoolis, kuulub Briti kuningliku ajalooseltsi liikmete hulka ja on viimastel aastatel töötanud Richmondi ülikoolis Londonis. Tema uurimistöö põhiteemadeks on Inglismaa ja Tšehhoslovakkia suhted, rahvastiku küüditamiste ajalugu ja Külma sõja aegne diplomaatia. Tema olulisemate tööde seast võib nimetada: Dealing with Democrats: The British Foreign Office’s Relations with the Czechoslovak Émigrés in Great Britain, 1939–1945 (Peter Lang, 2006), Slovakia in History (Cambridge University Press, 2013, kaastoim. M. Teich and D. Kovác) ja The Czechoslovak Government in Exile and the Legacy of Population Transfers: An Analysis of an English Language Discourse, in V. Smetana, K. Geaney (toim), Exile in London: The Experience of Czechoslovakia and the Other Occupied Nations, 1938–45 (The University of Chicago Press, 2018).

Loe ka Martin D. Browni blogipostitust

Kõik on oodatud osalema!

TÜHI teadusseminar toimub koostöös TLÜ kultuuridevaheliste uuringute tippkeskusega ning seda toetab (Euroopa Liidu) Euroopa Regionaalarengu Fond projekti TLÜ TEE Tallinna Ülikool kui targa eluviisi eestvedaja (ASTRA) tegevuse A7 raames.

EU Regional-Development-Fund horizontal (2)