Pressiteade

Konverents Ukraina maaturismi arengutest sõjaaja tingimustes

12. mail toimub Tallinna Ülikooli kaaskorraldusel hübriidkonverents "Development of rural tourism clusters in the new reality". Konverentsil käsitletakse Ukraina maaturismi arenguid sõjaaja tingimustes ning see toimub inglise ja ukraina keeles.

Ukraina

Ukrainlastest ja eestlastest projektimeeskond külastas 1,5 aasta jooksul maaturismiga tegelejaid 24-s Ukraina oblastis (kõik oblastid v.a. Krimm). Sõideti ligi 300 tuhat kilomeetrit rahumeelsetest Karpaatide orgudest kuni Donetski oblasti rindejooneni ja viidi läbi rohkem kui 250 intervjuud.

“Kui senini levinud teadmiste kohaselt on turism üks esimesi majandusharusid, mis sõjatingimustes kaob, siis Ukraina näide tõendab ilmekalt vastupidist. Kogukondlik turism toimib ka rindejoone kõrval ning on ettevõtteid, kes oma käivet viimase aasta jooksul on lausa mitmekordistanud,” kinnitas konverentsi üks korraldajatest Mart Reimann.

Konverents võtab kokku Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse rahastatava ning Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instiuudi ja MTÜ Eesti Maaturismi läbiviidud projekti „Väikeettevõtluse edendamine ja haridussüsteemi tõhustamine läbi turismiklastrite uuringute ja arendamise Ukraina maapiirkondades” tulemused ja edulood.

Konverentsi programmiga saab tutvuda SIIN.

Liitu konverentsiga Zoomis

Meeting ID: 851 4747 2077
Passcode: 819305

Tunnuspilt: Sofijevski park Umanis.