Pressiteade

Poola keele õppimise võimaluse laiendamine Tallinna Ülikoolis

4.-22. märts sai alguse poola keele ja kultuuri kooli "Re:Poola. Polsko-estońska szkoła języka polskiego i kultury polskiej" projekt, mille käigus võõrustas Tallinna Ülikool kümmet Varssavi Ülikooli tudengit. Seevastu 7.–17. mail käis Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi delegatsioon, kuhu kuulus viis tudengit, kooli teise etapi raames Poolas.

Tudengid Poolas
Foto: Jakub Piotrowski

Kooli esimese etapi avamistseremooniast, mis leidis aset Tallinnas, võttis osa Poola saatkonna avaliku- ja kultuuridiplomaatia vanem spetsialist Sławomira Borowska-Peterson, ning kooli teise etapi avamistseremoonial Varssavis osales Eesti suursaadik Poolas Miko Haljas.

Kooli töösse olid kaasatud kümme õppejõudu: dr hab. Hieronim Grala, dr Marta Małachowicz, dr hab. Mariusz Górnicz, dr hab. Joanna Piotrowska, dr Dorota Muszyńska-Wolny, dr Justyna Zych, dr Justyna Deczewska, prof. emer. Irina Belobrovtseva, dr Grigori Utgof, dr Sergei Dotsenko. Projektist võtsid osa ka kaks kultuuri- ja meediaesindajat dr Anna Michalczuk-Podlecki ning dr Olesia Lagašina.

Projekti käigus valmistasid Poola ja Eesti tudengid ette hulgaliselt projekte, mis kajastavad poola kultuuri Eestis, nagu näiteks Rakvere linnuse ajalugu, poola kultuuri jäljed Tartus ja palju muud.

Tegemist oli projektiga, mille rahastas Poola Akadeemilise Vahetuse Agentuur (NAWA) ja mis teostatati Varssavi Ülikooli rektori prof. Alojzy Nowaki ja Tallinna Ülikooli rektori prof. Tõnu Viigi patronaaži all. Projekti elluviimist koordineerisid dr Marta Małachowicz (Varssavi Ülikool), dr hab. Joanna Piotrowska (Varssavi Ülikool) ja dr Grigori Utgof (Tallinna Ülikool).

Loe projektist lähemalt