Teadus

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi MSCA treeninglaager aitas kolmel noorteadlasel pälvida järeldoktorantuuri stipendium

Eelmisel aastal algatas TÜHI kui vastuvõttev asutus tulevastele MSCA järeldoktorantidele uue programmi, mille raames toimus ka grantide kirjutamise koolituslaager. Selle tulemusena alustab TÜHIs tööd kolm uut järeldoktorit.

MC training camp pictures

Möödunud kevadel kutsus Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) noori teadlasi kandideerima Marie Skłodowska-Curie järeldoktorantide stipendiumiprogrammi (MSCA PF), mille üks osa oli ülikoolis toimuv treeninglaager. Kokku kandideeris üle 40 noore teadlase, kelle seast valiti välja 11 teadlast 10 riigist. Laager tähendas viiepäevast intensiivset koolitust, kus räägiti läbi projektiettepaneku erinevate osade kirjutamine, osalejad said koolitajate ja juhendajatega arutada oma järeldoktorantuuri projekti ning igakülgset toetust kirjutamisprotsessis.

TÜHI post-doctoral fellow applicant around the tabel in a restaurant

Pärast üritust jätkasid kandidaadid tihedat koostööd juhendajate ja koolitajatega, et täiendada oma järeldoktorantuuri taotlust enne MSCA stipendiumiprogrammi sügisest tähtaega. Koolitusprogrammi algataja oli TÜHI teadur ja doktoriõppe arendamise vanemnõunik Tanya Escudero, kes oli ka üks koolitajaid laagri ajal ning toetas kandidaate kuni taotluse esitamiseni. Tema sõnul oli see uus ettevõtmine nii TÜHI kui ka TLÜ jaoks, kuid vajalik, et nii ülikooli kui ka instituuti nähtavamale tõsta ning talente meelitada. “Oleme saavutatud tulemuste üle väga rahul ja ootame tagasi mitmeid kandidaate, kellega me koos töötasime. Protsess oli pikk ja nõudlik, alates programmis osalemise kutse avaldamisest, kandidaatide valiku ja laagri korraldamiseni kuni projekti taotluse esitamisele lähemal olevatele kandidaatidele individuaalse tagasiside andmiseni. Kuid me usume, et see programm on näidanud, et sellised algatused on väärtuslik ja oluline vahend meie ülikooli tugevamaks, rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisemaks ja mitmekesisemaks muutmisel.”

Veebruaris avaldatud MSCA konkursi tulemused kinnitasid ettevõtmise edu: seitse kandidaati esitasid avalduse, kus TÜHI oli vastuvõttev instituut. Neist seitsmest kahte rahastati MSCA stipendiumi ja ühte ERA stipendiumi kaudu (skoor üle 94,4%); veel kaks said kvalifikatsiooniläve ületades hinde üle 83% ja taotlevad oma projektile toetust ETAGi kaudu.

Kolm juba kinnitatud järeldoktori projekti keskenduvad säästva liikumise sootundlikule lähenemisele (Maria Lindmäe, juhendaja Tauri Tuvikene), hiina kirjaoskusele ja haridusele (Federico Valenti, juhendaja Lisa Indraccolo) ning kolonialismile ja tõlkimisele reisikirjanduses (Nicolas Cayann, juhendaja Daniele Monticelli).