Teade

Tallinna Ülikooli ja Bologna Ülikooli ühisseminar konfliktisemiootikast

29. septembril toimub Tallinna Ülikoolis teine ühisseminar koostöös Bologna Ülikooli „Umberto Eco“ keskusega, mis seekord keskendub konfliktisemiootikale.

Tallinna Ülikooli ja Bologna Ülikooli ühisseminar

Aasta tagasi sõlmisid Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) ja Bologna Ülikooli Rahvusvaheline Humanitaarteaduste Keskus „Umberto Eco“ akadeemilise koostöölepingu. Selle raames alustasid mõlema institutsiooni teadlased semiootika-alaste ühisseminaride sarja. Esimene seminar toimus Bolognas 2022. aasta juunis ja keskendus semiootilistele ja digitaalsetele lähenemistele mälu ja kultuuripärandi uurimisel. Teine seminar toimub Tallinna Ülikoolis tänavu 29. septembril.

TÜHI semiootika ja tõlkeuuringute professor Daniele Monticelli sõnul osalevad seminaril nii Bologna Ülikooli, Tallinna Ülikooli kui Tartu Ülikooli teadlased.

„Osalejad tutvustavad teoreetilisi raamistikke konfliktide uurimiseks ning tutvustavad huvitavaid ja aktuaalseid juhtumiuuringuid. Arutelud hõlmavad ökoloogilist kriisi, tühistamiskultuuri, vandenõunarratiive ja muid aktuaalseid teemasid,“ märkis Monticelli.

Seminar on avatud kõikidele huvilistele (eelnev registreerumine pole vajalik) ja toimub inglise keeles.

Seminari kava

Ettekannete kokkuvõtted ja info osalejate kohta