Teade

Tulekul konverents Itaalia ja Eesti kohepoolsetest suhetest

Tallinna Ülikoolis toimub 16. oktoobril konverents "Itaalia ja Eesti kahepoolsed suhted: diplomaatia, keel ja kultuur".

Konverents "Itaalia ja Eesti kahepoolsed suhted: diplomaatia, keel ja kultuur"

Konverentsi avavad Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viigi ning Itaalia Vabariigi suursaadik Eestis Daniele Rampazzo tervitussõnavõtud.

Ettekande “Suveräänsuse strateegiad. Eesti välissuhted sõdadevahelisel ajal peab Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) teadur Kristo Nurmis.

Läti Kunstiakadeemia professor Rosario Napolitano teeb ettekande teemal “Itaalia välispoliitika Baltikumis sõdadevahelisel ajal: Eesti juhtum”.

Konverentsi vaheajal avatakse Tallinna Ülikooli Astra maja aatriumis näitus “Itaalia ja Eesti kahepoolsed suhted sõdadevahelisel ajal” (kuraatorid Rosario Napolitano ja Helina Tennasilm Rahvusarhiivist).

Konverentsi pärastlõunases sessioonis teeb ettekande “Eesti italinistika radadel: ääremärkused oluliste Eesti “italianistide” tegevuse kohta” TÜHI itaalia kirjanduse dotsent Ülar Ploom.

TÜHI itaalia keele õpetaja Paolo Schimmenti teeb ettekande “Kiri Revalist: 17. juuni 1739”. TÜHI prantsuse ja itaalia keele dotsent Kristiina Rebane koos Polina Pototskajaga teeb ettekande “Eestis õpetatud ja õpitud itaalia keel: juhtumiuuring”.

Valle d´Aosta Ülikool õppejõud Luisa Revelli teeb ettekande “Keeleleised polügaamiad: uuringud teemal itaalia keel Eestis”.

Konverentsi lõpetab arutelu teemal “Kasvatada kahe-/mitmekeelseid lapsi:itaalia-eesti segaperekondade võimalused ja väljakutsed”, mida veavad TÜHI semiootika ja tõlkeuuringute professor Daniele Monticelli ja  võrdleva kirjandusteaduse professor Eneken Laanes.

Konverentsi töökeel on inglise keel.

Registreerimislink