Haridusblogi

EduSpace labor inspireerib õpetajaid katsetama

Viimase kuu jooksul oleme EduSpace uurimislaboris võõrustanud mitmeid gruppe nii Eestist kui ka välismaalt.

Eduspace

Oktoobri lõpus külastasid laborit Ruila Põhikooli õpetajad, kellele viisime läbi loomingulise ja hariva töötoa, kasutades labori roboteid. Õpetajad rõõmustasid, kuna töötuba andis väga hea ülevaate võimalustest, kuidas roboteid õppetöösse kaasata, ning see inspireeris ka katsetama. „Minu jaoks oli kasulik näha robotite kasutamist loo jutustamise vahendina, mida saab integreerida sotsiaalainete õpetamisesse,“ selgitas üks õpetajatest. Lisaks hindasid nad õppekäigu loogilist ülesehitust ja praktilisust.

Eelmisel nädalal külastas laborit Kalli-kalli lasteaia eestvedamisel rahvusvaheline grupp, mis koosnes lasteaiaõpetajatest ja -juhtidest Itaaliast, Hispaaniast, Horvaatiast, Kreekast, Islandilt ja Eestist. „Olin ise just lõpetanud ülikoolis innovatsioonilabori koolituse, mille käigus nägin EduSpace labori seadmekogu ning kogesin, kui oluline on ise vahenditele käed külge panna, saamaks aru, kuidas need toimivad ja kuidas ma neid vahendeid õppetöö rikastamiseks kasutada saaksin. Sellest ajendatuna tekkiski mõte viia meie partnerid erinevatest riikidest EduSpace laborisse, et nad saaksid osa põnevast töötoast,“ kirjeldab Kalli-kalli lasteaia õpetaja Terje Tenso.

Välispartnerid tõid välja, et nad said palju uusi ideid, mida oma lasteaedades rakendada ning samuti kiideti tasakaalu hands-on tegevuste ja teadustausta vahel. „EduSpace labor on hea koht, kus robotitega tutvuda, enne kui tehakse lõplik otsus neid lasteaeda või kooli soetada, samuti on võimalus arendada mänguideid ja katsetada läbi õppetegevusi,“ kirjeldab Tenso ja soovitab kõigil julgelt EduSpace labori meeskonna poole pöörduda.

Kui ka sina soovid oma kolleegide või partneritega meid külastada, siis võta ühendust partnerlussuhete juhi Viktoria Humalaga (viktoria.humal@tlu.ee, +372 619 9853). Labori võimaluste kohta leiad lisainfot kodulehelt ja tutvu kindlasti ka meie voldikuga.

EduSpace koduleht

Voldik