Haridusblogi

Haridusasutuste keelevaldkonna nõustajate ettevalmistus Tallinna Ülikoolis

Eesti keelest erineva kodukeelega õppijate õpetajate nõustamiseks on Haridus- ja Noorteamet loomas keelevaldkonna nõustajate võrgustikku. Nõustaja on abiks õpetajale keelevaldkonna väljakutsete sõnastamisel ja viib läbi individuaal- või meeskonna rühmanõustamisi haridusasutuses.

Pilt

Tallinna Ülikool aitab kaasa nõustajate ettevalmistamisele üheaastase koolitusprojektiga, mille raames viiakse läbi arenguprogramm täiendamaks teadmisi keelevaldkonna aktuaalsetest teemadest, tõenduspõhistest muudatuste juhtimistest ja jagatakse oskusi nõustamiseks. Projekti rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Keelevaldkonna nõustajad osalevad Tallinna Ülikooli arenguprogrammis “Keelevaldkonna nõustamine tõenduspõhiste muutuste koostöiseks juhtimiseks haridusasutuses”, mida viivad läbi haridusteaduste ja humanitaarteaduste instituudi õppejõud. Aasta jooksul toimub 6 kahepäevast õppesessiooni, mille käigus omandatakse oskused nõustamisprotsessi kui koostöise õppimise läbiviimiseks Kaia Lainola juhendamisel, arutatakse mitmekeelse õppija arengu toetamist Anna Verchiku, Reili Arguse, Aleksandra Ljalikova ja teiste eestvedamisel ning mõtestatakse tõenduspõhiste muutuste toetamist koolikultuuris Kätlin Vanari, Berit Silvia Kondratjevi abil. Arenguprogrammi jooksul töötavad osalejad õppegruppides, et täiendada oma töövahendeid keelevaldkonna nõustamiseks. Arenguprogrammis osalejate on oma tagasisides esimeste õppesessioonide järel välja toonud, et programmi läbiviijate asjatundlikkus on neid õppijana toetanud ja varasemast tuttavad osalejad on loonud kindla tunde edasisest koos õppimiseks ja tegutsemiseks.

Vaata õppekava