Haridusblogi

Kadi Georg: Heaks õpetajaks ei sünnita, vaid kasvatakse

21. veebruaril alustas Tallinna Ülikoolis põhikooli ja/või gümnaasiumi õpetajaks õppimise ettevalmistuskursus, mis vältab kuni 18. aprillini.

Õpi õpetajaks

Kohtumistega soovitakse pakkuda osalejatele võimalust uurida ja puurida ennast kui õpetajat ja õppijat, vaadata enda sisse ja saada teada, milliseid väärtusi mina õpetajana kannan.

Koolituskursuse üks koolitajatest, koolipedagoogika nooremlektor Kadi Georgi sõnul annab kursus juba töötavale õpetajale suurepärase võimaluse analüüsida ja küsida endalt, mis on minu teadmistes, oskustes, kogemustepagasis puudu selleks, et saaksin enda kohta öelda tõeliselt hea õpetaja.

“Tahame läbi koolitustegevuste anda juba natuke aimdust ka selle kohta, kuidas me Tallinna Ülikooli õpetajakoolituses õpime, milliste erinevate külgede alt õpetajaks olemist vaatleme ning kuidas teadmiste ja pädevuste kohvrit täidame. Minu koolituse osa sellel kursusel on üles ehitatud põhimõttel, et alustame "mina kui õpetaja" refleksioonist ning kõikide küsimuste kirjapanekust, mis õpetajana tekivad. Eesmärk on läbi kursuse näidata, kuidas ja mille kaudu õpetajakoolituses õppimine nende endi küsimustele vastused annab,” sõnas Kadi.

Ühtlasi vaadatakse kursusel otsa ka tõhusale õppimisele – eelkõige sellele, kuidas enda kui õpetaja õppimist toetada ning mil viisil luua keskkonda, kus õppijatel oleks mõnus õppida.

Kõige lõpuks jõutakse välja ka selleni, kuidas kõige paremini ülikooli õpetajakoolitusse sisseastumiseks ette valmistada, et leida just see enda jaoks kõige õigem ja sobivam tee õpetajakoolituses.

“Soovime ühelt poolt pakkuda n-ö pisikeste inspiratsiooniampsude kogumikku selle kohta, mida õpetajakoolituses palju sügavamalt ja laiemalt õppida saab. Teisalt tahame maandada hirme ja tekitada hoopiski huvi – et oleks parem arusaam õpetajakoolituses õppimisest ja harjutada kätt läbi refleksiooniülesannete, videote vaatamiste ja arutelude ning lõpuks ka sisseastumisvestluse rollimängude kaudu,” selgitas Kadi kursuse eesmärki.

Kogu kursuse läbivaks jooneks on ikka see, et iga osaleja saaks kõikidelt kohtumistelt natuke midagi põnevat oma praegusesse õpetaja kogemuste- ja praktikate kohvrisse kohe ka kaasa võtta.

Kadi Georg usub, et heaks õpetajaks ei sünnita, vaid kasvatakse, ja see kursus annab teadmisi selle kohta, kuidas meie Tallinna Ülikoolis suurepäraseks õpetajaks kasvamist toetame.

Loe kursusest lähemalt