Haridusblogi

Natalia Maltseva-Zamkovaja: „Tallinn Ülikoolis hariduse omandanud õpetajad õpetavad enda õpilasi tulemuslikult.“

Tallinna Ülikooli uus emeriitdotsent on Natalia Maltseva-Zamkovaja

Natalia Maltseva-Zamkovaja

1. jaanuaril jõustus senati otsus emeriitprofessori ja emeriitdotsendi nimetuse andmise kohta. Seega on Tallinna Ülikoolis kuus vastset emeriitprofessorit ja kolm emeriitdotsenti. Kes nad on, mida peavad oma tähtsaimateks tööalasteks saavutusteks ning millised on nende tulevikuplaanid, kõnelevad nad oma blogipostituses. Aasta alguse seisuga on Tallinna Ülikoolil 36 emeriitprofessorit ja 26 emeriitdotsenti.

Emeriitdotsent Natalia Maltseva-Zamkovaja

Minu peasuund on vene keele didaktika. Olen koostanud üle 10 õpiku koolidele ja ülikoolidele. Lisaks tegelesin ka sotsiolingvistikaga, vana slaavi keelega, leksikoloogiaga jne.

Zamkovaja.JPG

Minu teadustegevuse suunaks ongi vene keele kui ema- ja võõrkeele õpetamise aluste arendamine. Projektid olid seotud kakskeelsete õpilaste uurimisega (”Eesti tekst vene kultuuris, vene tekst eesti kultuuris”, juhendaja Irina Belobrovtseva) ja algklasside õpilaste õpitulemuste prognoosimine (juhendaja Leida Talts).

Tallinna Ülikoolis olen töötanud umbes 40. aastat. Alustasin siin kohe peale Tartu Ülikooli lõpetamist.

Tulevikus plaanin koostöös INNOVEga jätkata erialaste õpikute ja artiklite koostamist.

Nagu kinnitavad ka PISA tulemused, siis Tallinn Ülikoolis hariduse omandanud õpetajad õpetavad enda õpilasi tulemuslikult.