Haridusblogi

Tallinna Ülikoolis tähistati noorsootöö hariduse 30. aastapäeva

18. oktoobril tähistati noorsootöö hariduse 30. aastapäeva nii Tallinna Ülikoolis kui Eestis laiemalt. Üritusest võttis osa 80 inimest, kelle hulka kuulusid noorsootöö eriala üliõpilased, vilistlased, noorsootöö õppekavadel õpetanud ja õpetavad õppejõud, head partnerid ja sõbrad.

noorsootoo 30

Konverentsi avasid Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidus- ja noortepoliitika asekantsler Liina Põld, Haridus- ja Noorteameti noorteosakonna juhataja Silver Pramann, TLÜ arendusprorektor Katrin Saks, haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun ning Eesti noorsootöö hariduse algataja Toivo Sikk (Haridusministeeriumi noorsoo osakonna juht 1990–2001). Üritusel toimusid mitmed töötoad, sõnavõtud, videod vilistlastega, vaadati ühiselt tagasi ajaloole ning tehti plaane edaspidiseks.

Lii Araste ja Riin Luks Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiast viisid läbi töötoa “Noorsootöö kogukond ja kogukonnanoorsootöö”, Kaur Kötsi ja Maria Žuravljova Tartu Ülikooli Narva kolledžist töötoa “Noorsootöö õpe virtuaalmaailmas” ning Ilona-Evelyn Rannala TLÜ-st ja Heili Griffith Eesti Noorsootöötajate Kogust töötoa “Professionaalse noorsootöötaja nägu ja tegu”. Lisaks oli konverentsi külastajatel võimalik osaleda ka Erinevate Tubade Klubi üritusel, kus arutleti samal hommikul toimunud sotsiaalse eksperimendi – imitatsioonimängude – tulemuste üle. Koos mõistatati, kas noorte osaluse ja informaalse õppega seotud küsimuste vastused kuulusid spetsialistidele või noortele.

Täname üritusel esinejaid ning osalejaid!

Fotod