Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Brita Smitt

Brita Smitt töötab alates tänavu aprillist haridusteaduste instituudi õppespetsialistina.

Brita Smitt

Palun iseloomusta end ühe lausega.

Kui ma iseloomustaksin ennast ühe sõnaga, siis arvan, et mu parim isikuomadus on heatahtlikkus.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud ja miks valisid uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Minu eelnev ametikoht oli võrreldes Tallinna Ülikooliga täiesti teises valdkonnas. Olin peaspetsialist avalikus sektoris ning tegelesin riiklike seirekavadega – eesmärk oli andmete kogumine, analüüsimine ja avaldamine selle kohta, millised bakterid toidus esinevad ja kui suur on mikroobide resistentsus toidus. Samuti tegelesin toidutekkeliste haiguspuhangute uurimise menetlemisega. Enne avalikus sektoris töötamist olin rahvusvahelises ettevõttes, mis pakkus IT-kursuseid. Oma südames tundsin üha enam, et mind kutsub samalaadsele tööle tagasi ja olin otsustanud, et kui võimalus tuleb, siis haaran sellest kinni. Kui Tallinna Ülikooli tööpakkumist märkasin, siis ei lasknud ma võimalusel käest minna.

Mis Sind tööalaselt kõige enam innustab ja motiveerib?

Mind tohutult motiveerib, kui peale aju ragistamist näen tulemust, et mingid ideed ja mõtted toovad lahenduse. Kõik loksub paika ja tulemus on suurepärane.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Minu jaoks on iga väike ja suurem saavutus vägagi märkimisväärne, mille üle tasub õnnelik olla – neid võikski loetlema jääda. Mul on elu jooksul olnud mitmeid unistusi, kuid need ju muutuvad. Kui ma millestki unistan, siis viin selle ka ellu!

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Vabal ajal tegelen sellega, mis meele heaks teeb. Veedan aega lähedastega, käin trennis, suvel veedan võimalikult palju aega värskes õhus.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Ei oskagi niimoodi välja tuua, sest häid raamatuid ja filme on nii palju, mis ühes või teises mõttes on meelde jäänud või midagi õpetanud.