Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Daniel Reinaru

Daniel Reinaru töötab alates septembrist 2023 haridusteaduste instituudis hariduse juhtimise valdkonna arendusspetsialistina.

Daniell Reinaru

Palun iseloomusta end ühe lausega.

Olen haridusinnovatsiooni entusiast.

Daniel Reinaru, TLÜ hariduse juhtimise valdkonna arendusspetsialist

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Olen kümme aastat töötanud klassijuhataja, aineõpetaja ja kooli juhtkonna liikmena. Nende aastaste jooksul on kogunenud omajagu kogemusi ja mõtteid selle kohta, mis hariduses rohujuuretasandil toimub. Sel kevadel lõpetasin hariduse juhtimise magistriõppe. Juhtus nii, et sain seejärel võimaluse asuda nüüd juba ise selle sama õppekava juurde tööle.

Miks valisid oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Eelkõige inspireerisid mind inimesed ehk minu tänased kolleegid. Rahvusvaheliselt tunnustatud Tallinna Ülikooli hariduse valdkond mängib olulist rolli selles, milline on Eesti tuleviku kool. Põnev on selles protsessis kaasa mõelda ning oma panus anda.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Ma unistan vist selleks kaugelt liiga palju, et ühte unistust kõige suuremaks pidada. Praegu näiteks on üks unistus teadusartikli valmimine.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Vabal ajal võtame perega koos palju toredaid asju ette: rändame ringi, mängime lauamänge, võõrustame külalisi vms. Väga tore on. Sportida meeldib ka. Eriti mõne sõbraga koos.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Viimaste suviste raamatute hulgas oli Timo Junkkaala "Õige valesti mõistetud Luther" ja John McLeod "Nõustamisoskus. Episoodilise nõustamise käsiraamat". Mõlemat võiksin soovitada.