Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Evelyn Grünberg

Evelyn Grünberg töötab alates 2024. aasta veebruarist Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudis projektide koordinaatorina.

Evelyn Grünberg

Palun iseloomusta end ühe lausega.

Pean ennast uudishimulikuks inimeseks. Otsin elust ja inimestest sügavust ja tähendusrikkust ning usun, et juhuslikke sündmuseid ja kohtumisi ei eksisteeri.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud ja miks valisid uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Minu karjäär on olnud alates Sisekaitseakadeemia halduskorralduse eriala õpingutest seni ainult riigisektori keskne. Mitmesugused edasised rollid on mind suunanud projekte juhtima ja algatusi koordineerima. Teadlikult või alateadlikult olen otsinud rada, mis sisaldaks endas kõiki neid aspekte, mis justkui praegusel töökohal haridusteaduste instituudis projektide koordinaatori ametikohal olemas on. Magistriõpingute tõttu olin Tallinna Ülikooli ja just haridusteaduste instituudiga juba mingil kujul tuttav. Hetkel on tunne, justkui oleksin koju tagasi jõudnud.

Mis Sind tööalaselt kõige enam innustab ja motiveerib?

Mind motiveerivad ja innustavad intelligentsete ja põnevate inimestega kohtumised, kes inspireerivad mind edasi liikuma ja arenema. Hindan pidevat muutust ja dünaamikat, näen kriise ja väljakutseid elu eksamitena, mille ületamine jätab tagantjärele suurepärase tunde. Minu jaoks on olulisel kohal head suhted kolleegidega. Kõige aluseks on üksteist toetavad ja võimestavad suhted  nii jagub tahet ja jaksu palju korda saata.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Eks väikeseid vallutatud mäetippe on olnud igas eluetapis mitmeid, kuid hetkel hindan suurimaks väärtuseks oma kodu ja pere. Püüan elada nii, et maailm jääks minust maha parema paigana.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Praegusel eluperioodil võrdub minu vaba aeg pere ja koduga. Küll aga meeldib mulle aeg-ajalt n-ö juhe seinast välja tõmmata ja end muust maailmast eraldatult laadimas käia. Sooviksin rohkem avastada uusi paiku koos ägedate inimestega, tegeleda ennastunustavalt oma koduaiaga, jõuda rohkem raamatuid lugeda ja filosofeerida minu inimestega maailma asjade üle.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Raamatutest on mind sügavalt mõjutanud Viktor E. Frankli "...ja siiski tahta elada. Psühholoog kogeb omal nahal koonduslaagrit", mis jutustab autori koonduslaagris üleelatud vaimsetest ja füüsilistest katsumustest, säilitades samal ajal elutahte ja inimlikkuse.