Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Kristi Kivisild

Kristi Kivisild töötab alates detsembrist Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni keskuses koolitusjuhina.

Kristi Kivisild

Palun iseloomusta ennast ühe lausega.

Olen rõõmsameelne, abivalmis ja seltskonda armastav meeskonnaliige, kes hindab koostegutsemist ja ühiste eesmärkide suunas liikumist.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Minu senist professionaalset teekonda iseloomustavad kõige paremini 3 märksõna – organiseerimine, sport ja haridus. Kord igaüks eraldi ja siis osaliselt omavahelises seoses. Viimased kaheksa aastat töötasin üldhariduskoolis huvijuhi ja õpetajana, kuid õpingud andragoogika erialal inspireerisid mind karjäärimuutust tegema.

Kristi Kivisild, TLÜ Haridusinnovatsiooni keskuse koolitusjuht

Miks valisid oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Olen tänulik bakalaureuseeksami kaitsmisel osalenud andragoogika õppejõududele ja tänastele kolleegidele, kes mulle koolitusjuhi ametikohast rääkisid ning kandideerima innustasid. Kindlasti julgustas mind siia tööle tulema teadmine, kui toredad, professionaalsed ja toetavad inimesed siin on. Kaalusin seda võimalust vahelduva eduga ligi pool aastat, sest töötamine ülikoolis tundus siiski natuke ka aukartust äratav. Aga hetkel saan tõdeda, et see on olnud õige otsus ja ma olen selle võimaluse üle väga rõõmus.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Saavutusi, mida enda jaoks tähtsaks pean ja mille üle suurt rõõmu ning heameelt tunnen, on tegelikult mitmeid. Oluline on oskus neid märgata ja ise väärtustada. Nii on ka unistustega. On neid, mille täitumisele saan ise kaasa aidata, kuid ka neid, mis paraku minust ei sõltu. Mulle meeldib väga üks Ema Teresa poolt öeldud tsitaat, et maailmas ei saa alati teha suuri asju, küll aga väikesi asju suure armastusega. Tuletan seda endale aeg-ajalt ikka meelde ja nii tunduvad ka paljud väikesed asjad suurte kordaminekutena.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Vabal ajal võib mind endiselt kohata Tallinna Ülikooli koridorides ja loenguruumides, kuna alustasin sügisel õpinguid magistrantuuris. Kui selle kõrvalt veel aega üle jääb, siis panustan vabatahtlikuna kodukoha spordiellu, mängin padelit, osalen kergejõustikuvõistlustel ja nokitsen hea meelega ka mõnda väikest käsitööprojekti.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Frédéric Gros “Kõndimise filosoofia”. Ma olin täiesti üks neist inimestest, kes lihtsalt läbis vahemaid sageli ümbritsevat märkamata. Pärast selle raamatu lugemist muutusin oluliselt teadlikumaks ja tähelepanelikumaks kõndijaks.