Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Madis Saluveer

Madis Saluveer töötab alates 2023. aasta novembrist TLÜ haridusteaduste instituudis teadusrahastuse konsultandina.

Madis Saluveer

Palun iseloomusta end ühe lausega.

Isepäine meeskonnamängija.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Alustasin teadusbürokraadina 2001. aastal Tartu Ülikooli teadusosakonnas, sealt edasi liikusin 2006. aastal Teaduskompetentsi Nõukogu büroo juhiks ning alates aastast 2012 olin Eesti Teadusagentuuri uurimistoetuste osakonna juhataja.

Minu töö Eesti Teadusagentuuris sai jaanuaris 2018 läbi ning otsisin uut võimalust oma teadmiste ja oskuste kasutamiseks. Kuna Tallinna Ülikooli otsiti teadusosakonda teaduskorralduse peaspetsialisti, siis kandideerisin ja alustasingi tööd ülikoolis sama aasta märtsis. Mõne aja pärast sain teadusosakonna juhatajaks. Sellel ametikohal olin kuni 31. detsembrini 2022.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Teadusalaselt on see kandidaadikraadi kaitsmine 1989. aastal Moskvas NSVL Teaduste Akadeemia Keeleteaduse instituudis. Projektidega seotult Euroopa Komisjoni 300 000 eurose eelarvega projekti koordineerimine Gruusias aastatel 2006–2007. Spordi vallas Vasaloppeti suusamaratonist osavõtt ja üle 20 korra osalemist Tartu suusamaratonil. Isiklikus elus – kolm elus kenasti hakkama saavat last ning neli lapselast.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Suvel ujun ja tegelen kepikõnniga, talvel suusatan, hoian end vormis ka peotantsutreeningutega.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Kunagi ammu Loomingu Raamatukogus ilmunud Richard Bachi lühijutustus "Jonathan Livingston Merikajakas". See on lugu merikajakast, kes püüdleb lendamisel täiuslikkuse poole, ignoreerides liigi norme ja avastades vaimset arengut ning eneseteadvust.