Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Matti Juhani Rossi

Matti Juhani Rossi töötab alates 2023. aasta septembrist Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudis rahvusvaheliste haridusteenuste arendajana.

Matti Juhani Rossi

Palun iseloomusta end ühe lausega.

Olen loodusesõber ja õppimisprogrammi arendaja, kes on pühendunud loovate õpetamismeetodite edendamisele, õpetajate toetamisele ning aktiivsete STEAM-õpikeskkondade loomisele üle maailma.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Kakskümmend aastat tagasi keskendusin geoteaduste uurimisele, kuid liikusin üle teemale – kuidas tuua teadust klassiruumi. See viis mind projektijuhi ja arendusjuhi rollideni ning haridusjuhtimiseni, sealhulgas olen kokku puutunud õpetajate koolitamise projektidega, mida rahastasid Soome haridusasutused. Viimased viis kuni kuus aastat töötasin Soome hariduse ekspordiprojektides ja olin ka aseõppealajuhataja rahvusvahelises koolis Etioopias.

Miks valisid oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Valisin Tallinna Ülikooli hariduse tipptaseme, Eduspace'i labori ja siinsete projektide ning isikliku huvi tõttu teaduslaborite ja loomeruumide vastu. Mind köitis ka haridusteaduste instituudis valitsev tugev arenguõhkkond STEAM ja robootika valdkonnas, ning ma usun, et see aitab oluliselt kaasa hariduse tulevikule.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Märkimisväärne saavutus oli kahe aasta vältel ringi rändava teadusnäituse "Science Circus" korraldamine, mis jõudis isegi kõige kaugematesse piirkondadesse Soomes ja äratades lastes ning õpetajates suurt teadushuvi. Minu unistus on avaldada kogu maailmas mõju teadusharidusele, toetades õpetajate erialast arengut, eriti STEAM-ainetes. Soovin ellu viia Euroopa projekte, mis on keskenduvad just arengumaadele.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Vabal ajal naudin kitarrimängu rokk- ja pop-bändides, mis loovad originaalmuusikat. Olen ka looduse entusiast ning käin jooksmas, suusatamas ja matkamas nii Eesti radadel kui ka kaugemal.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Olen kirglik Haruki Murakami raamatute austaja. Leian, et nende raamatute äärmusliku realismi ja teistesse maailmadesse rännaku segu on ideaalne põgenemine tööstressi ja murede eest.