Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Raisa Ahtiainen

Raisa Ahtiainen töötab alates veebruarist 2022 Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudis haridusjuhtimise külalisteadurina.

Raisa

Palun iseloomusta ennast ühe lausega.

Mind inspireerivad inimesed, kellega koos töötan, ning teadlasena juhivad mind uudishimu, loovus ja võimalused uute nähtuste kohta rohkem teada saada.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Praegu on minu ametikoht Helsingi Ülikoolis Principal Investigator and Postdoctoral Researcher. Tallinna Ülikoolis töötan haridusjuhtimise külalisteadurina. Juhin oma uurimisprojekte ning õpetan ja juhendan doktorante. Alustasin Helsingi Ülikooli Hariduste hindamise keskuses magistriõppe üliõpilasena ja see viis doktoritöö tegemiseni, millega seotult hakkasin tasapisi oma Soome ja välismaa tööalast võrgustikku kasvatama.

Et teadlasena kasvada, tundsin, on oluline teha koostööd erinevate teadlastega mitmetes erinevates uurimisprojektides. Olen õppinud, et akadeemiline elu – ja elu üldse – on täis planeeritud ja juhuslikke kohtumisi, mis võivad kaasa tuua uusi võimalusi. Minu jaoks on see tähendanud, et olen oma karjääri kriitilistel hetkedel kohanud õigeid inimesi. Lisaks olen olnud avatud uutele võimalustele ning öelnud rohkem “jah” kui “ei”.

Miks valisid oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Mina valisin Tallinna Ülikooli ja kolleegid Tallinna Ülikoolist valisid mind. See oli loomulik valik. Professor Eve Eisenschmidti uurimisrühmal on minuga ühised huvid. Tahame uurida juhtimise mitmetahulist fenomeni hariduse kontekstis. Alustasime koostööd järk-järgult 2018. aastal ning oleme sellest ajast koos edasi liikunud. Pealegi meeldib mulle mu kolleegide – nii üliõpilaste kui ka teadlaste – akadeemiline vaim Tallinna Ülikoolis.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Akadeemilises maailmas unistan võimalusest luua teadusringkondades jätkusuutlikku töökultuuri. Pean selle all silmas jätkusuutlikkust rahaliste ja inimressursside osas ning ka teadlaste heaolu. Eraelus unistan lõõgastavatest õhtusöökidest koos sõpradega õues mere ääres.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Mulle meeldib romantilisi romaane lugeda ning pilatese ja joogaga tegeleda.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Alyson Richmani "Kadunud naine" on raamat, mida mäletan siiani, ka 10 aastat pärast selle lugemist. Selles raamatus on palju sõnumeid, mis on – kahjuks – Euroopa praeguses olukorras aktuaalsed.