Pressiteade

Eesti tiimid jõudsid rahvusvahelise häkatonide sarja finaali!

Tallinna Ülikoolis mullu novembris toimunud haridushäkatonil “EdTech Hack 2023” osalenud kaks Eesti tiimi – EdMap ja ClaarEducation jõudsid rahvusvahelise sarja “DigiEduHack” finaali.

Edtech Hack 2023

“DigiEduHack” on Euroopa Liidu algatus, mille eesmärk on edendada innovatsiooni, koostööd ja loovust ning juhtida positiivseid muutusi digihariduses. “DigiEduHack” koosneb 24-tunnistest kohalike häkatonide sarjast, mis toimuvad kord aastas novembris. Eelmisel aastal toimunud häkatonid tõid kokku tuhandeid osalejaid üle Euroopa, kus ühiselt loodi lahendusi erinevatele digiharidusega seotud väljakutsetele.

Pärast 936 tundi kestnud häkkimist, üle 220 lahenduse, mis töötati välja 39 kohaliku häkatoni raames kokku 22 eri riigis, on lõpuks selgunud 2023. aasta “DigiEduHack’i” finalistid!

Eesti tiimid, kes jõudsid finaali: EdMap ja ClaarEducation

2023. aasta novembris Tallinna Ülikooli, haridusinnovatsiooni ettevõtteid esindava EdTech Estonia ning Startup Estonia koostöös korraldatud kohalikul haridushäkatonil “EdTech Hack 2023” osalenud kaks tublit Eesti tiimi – EdMap ja ClaarEducation on valitud sarja “DigiEduHack” finalistide sekka.

EdMap
Tiim EdMap. Foto autor Piret Räni

Tiimi EdMap eesmärk on kujundada IT-haridust ümber viisil, mis võimaldab õppijatel osaleda praktilistes projektides simuleeritud töökeskkondades, mis peegeldab reaalse maailma tööstuskogemust ja osaleda erinevates rollides, alates tarkvarainseneridest kuni projektijuhtideni välja. Loe lähemalt ja hääleta EdMap poolt!T

ClaarEducation
Tiim ClaarEducation. Foto autor Piret Räni

Tiim ClaarEducation on loonud digitaalse keskkonna, mille eesmärk on arendada koolijuhtimise lähenemisviisi visuaalse hõlbustamise kaudu, andes haridusjuhtidele võimaluse edendada ühist visiooni ja arendada tõhusat koostööd oma meeskondades. Loe lähemalt ja hääleta ClaarEducation poolt!

Hääletamine “DigiEduHack” finalistide poolt on avatud kuni 7. märtsini 2024. Võitjad selguvad 14. märtsil.

Tutvu kõikide finalistidega ja hääleta siin

Vaata ka Tallinna Ülikoolis toimunud häkatoni videot ja fotogaleriid.

Tallinna Ülikool kuulub digihariduse häkatoni “DigiEduHack” 2023.–2025. aastatel ellu viidava projekti meeskonda, kuhu lisaks Tallinna Ülikoolile kuuluvad veel Ultrahack, CARSA, Aalto Ülikool ja Educraftor. DigiEduHack Global Award autasustab kolme parimat “DigiEduHack” häkatonidest osavõtvat meeskonda ning toetab nende ideede elluviimist.