Persoon

Grete Arro on aasta õppejõu laureaat

Täna, 7. oktoobril 2023 Vanemuise kontserdimajas toimunud aasta õpetaja galal tunnustati aasta õppejõu tiitliga Tallinna Ülikooli teadurit ja hariduspsühholoogi Grete Arrot.

Grete Arro
Foto: Diana Unt

Grete Arro on Tallinna Ülikooli teadur ja hariduspsühholoog, kelle põhilisteks uurimishuvideks on õppimise erinevad aspektid nagu mõtlemise areng, väärmõisted, motivatsioon ja eneseregulatsioon. Lisaks pakub talle huvi keskkonnateadlikkuse mõtestamine ja toetamine.

2022. aastal pälvis Grete Arro Eesti teaduse populariseerimise auhinna konkursil parima teaduse ja tehnoloogia populariseerija (teadlane, ajakirjanik, õpetaja jne) auhinna. 2013. aastal tunnustati teda Tallinna Ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursil teise kohaga uurimisega „Risti aleviku elanike hoiakud 330 kV elektriliini trassi asukoha võimalike variantide suhtes“ ja samal aastal pälvis ta ka Tallinna Ülikooli üliõpilaste teadustööde konkursil teise koha teaduspublikatsioonide arvestuses uuringuga „Peeking into Personality Test Anwsers: Inter- and Intraindividual Variety in the Item Interpretations“. Grete Arro oli ka ETV hariduspõhises saate “Maailma kõige targem rahvas” üks eestvedajaid.

Oleme Tallinna Ülikoolis Grete Arro üle väga uhked ja soovime talle palju õnne!

Riiklike hariduspreemiate laureaadid