Teadus

Haridusteaduste ajakiri tähistas kümnendat aastapäeva konverentsiga

Eesti Haridusteaduste Ajakiri tähistas 16. novembril 2023 Tartu Ülikoolis oma kümnendat aastapäeva konverentsiga „Omakeelne haridusteadus ja maailmasuundumused“.

EHA 10. aastapäeva konverents. Pildil Rain Mikser
Foto autor: Sven Paulus

Ettekannetega astusid üles nnii Tartu Ülikooli kui ka Tallinna Ülikooli teadlased, õppejõud ja doktorandid. Konverentsil tutvustati Eesti Haridusteaduste Ajakirja tänavusi numbreid, sealhulgas oktoobri lõpus ilmunud vabanumbrit, kus käsitleti muu hulgas kooliõpilaste ja täiskasvanute haridust, õppimis- ja õpetamisoskusi ning õpistrateegiaid. Samuti räägiti ettekannetes ajakirja kümnest ilmumisaastast ja mitmesugustest haridusteemadest. 

Eesti Haridusteaduste Ajakiri on eelretsenseeritav ja rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga eestikeelne teadusajakiri (ETIS-e järgi klassifikatsioon 1.2), kus avaldatakse Eesti teadlaste uurimuste kõrval rahvusvaheliselt tuntud välisautorite originaalartikleid koos eestikeelse tõlkega. 

Ajakirja annavad koostöös välja Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool ning seda avaldab Tartu Ülikooli Kirjastus avatud juurdepääsu platvormil Open Journal Systems (OJS). Ajakiri on indekseeritud andmebaasides Directory of Open Access Journals (DOAJ) ja EBSCO Academic Search Complete ning Google Scholaris. Ajakirja veebiväljaande leiab aadressilt eha.ut.ee.