Pressiteade

Reedel stardib rahvusvaheline haridushäkaton “EdTech Hack 2023”

Tallinna Ülikool, haridusinnovatsiooni ettevõtteid esindav EdTech Estonia ning Startup Estonia kutsuvad osa saama globaalsest haridushäkatonist “Edtech Hack 2023”, mis toimub 10.–12 novembril Tallinna Ülikoolis ja veebi vahendusel.

EdTech Hack 2023

Eesti sündmus on osa ülemaailmsest digihariduse häkatonide sarjast “DigiEduHack”, kus nädala jooksul on toimumas üle 40 häkatoni ligi 2000 osalejaga. Kuni kuus Eesti võidulahendust liigub edasi võistlema teiste häkatonide parimate ideedega.

Kolmepäevasele üritusele on ennast kirja pannud üle 200 haridushuvilise, kellest 13% on õpetajad. Kokku on osalejaid 45 riigist kõikidelt kontinentidelt üle maailma, nende seas Ameerika Ühendriikidest, Bangladeshist, Brasiiliast, Indoneesiast, Hiinast, Kanadast, Kolumbiast, Kreekast, Saksamaalt, Togost, Lõuna-Aafrikast, Peruust, Ukrainast jm. Eestist pärit häkkijaid on osalejate hulgas üle poole.

Kuni kaheksaliikmelised tiimid otsivad lahendusi digitaalsele rohepöördeharidusele, personaliseeritud ja MATIK-õppele, eestikeelsele õppele üleminekule, täiskasvanuharidusele ning õpetajate järelkasvu toetamisele. Neid nõustavad üle kolmekümne Eesti ja rahvusvahelise mentori, lisaks saavad osalejad täiendada oma teadmisi erinevates töötubades.

Startup Estonia teadmusmahuka iduettevõtluse projektijuhi Inga Kõue sõnul on EdTech Hacki tähtsus Eesti haridusmaastikul oluline hariduses esinevate väljakutsete lahendamiseks, kus tehnoloogia saab tulla appi uute innovaatiliste ideede kättesaadavaks tegemisel.

Häkatoni projektijuhile Janika Leostele teeb kõige rohkem rõõmu see, et Eesti hariduse väljakutsed pakuvad huvi ka välismaalastele.

“Näiteks on eestikeelsele õppele üleminekut pakkuvate ideede autorite hulgas ka mitmeid välismaalasi, kelle jaoks integreerumine Eesti ühiskonda on oluline,” sõnas Janika ideid tutvustades.

Reede pealelõunal toimuvat ligi 50 idee tutvustust, Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusvaldkonna nõuniku Aivar Hiio, Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juhi Aija Sakova inspiratsioonikõnesid ning Taltechi IT teaduskonna dekaani Gert Jervani visioneerivat ettekannet “AI ja tulevikuharidus” saab jälgida otseülekandena Tallinna Ülikooli Youtube’i kanalist. Samuti on YouTube’i vahendusel võimalik osa saada pühapäeva pärastlõunal toimuvatest liftikõnedest ja auhinnatseremooniast.

Häkatoni korraldab Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituut koostöös EdTech Estonia ja Startup Estoniaga. Parimatele lahendustele on auhinnad välja pannud Tallinna Ülikool, Eesti Haridus- ja Teadusministeerium, Ülemiste City, Lae End, Praktikal, Tallinna Haridusamet, Tallinna Rahvusvaheline Kool, Tallinna Tehnikaülikool, Telia, Selver, Bonolab jt.

Vaata ürituse päevakava

Reede, 10.12.23 otseülekanne algusega kell 16.00