Tallinna Ülikooli konverentsil arutatakse tuleviku õpetaja pädevuste üle

Tallinna Ülikooli hariduskonverents “Tuleviku õpetaja” toimub juba sel reedel, 13. oktoobril, kus arutletakse, millised on need pädevused, mida õppijad ja õpetajad pidevalt muutuvas maailmas vajavad, milline on ülikooli roll haridusuuendusse panustamisel ning kuidas koostöös partneritega nähakse hariduse tuleviku väljakutseid ja võimalusi. Konverentsiga tähistatakse ühtlasi haridusteaduste instituudi 30. ja haridusinnovatsiooni keskuse 10. aastapäeva.

Konverents

Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni prorektor Kristi Klaasmägi sõnul on oluline, et tulevikuharidust kujundataks juba täna.

“Tuleviku õpetajatest suur osa töötab ka täna koolides, õpib ülikoolis või üldhariduskoolis. Tuleviku peale mõtlemine annab meile uue vaate tänastele tegevustele – tulevikku saab luua juba täna,” rääkis Klaasmägi konverentsi teemast lähemalt.

Konverentsi avab värskelt aasta õppejõu tiitliga pärjatud Tallinna Ülikooli teadur Grete Arro, kes räägib tuleviku õppimisest ja õpetamisest globaalsete muutuste kontekstis. Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni prorektor Kristi Klaasmägi arutleb oma ettekandes õpetajate tulevikupädevuste üle muutuval haridusmaastikul ning jagab Tallinna Ülikoolis õppejõudude ja üliõpilaste esindajate arutelus koorunud vaadet tulevikupädevuste arendamisest.

Tallinna Ülikooli üliõpilaste ja vilistlaste esindajad avavad ühisettekandes tänaseid ja tuleviku väljakutseid hariduses ning räägivad, mida ülikooliõpingud tulevastele õpetajatele ja haridusjuhtidele kaasa annnavad ning millisena nähakse enda tulevikutööd.

Konverentsil antakse välja juba traditsiooniks saanud haridusuuenduse auhind, millega tunnustatakse uudsete õpetamis- ja juhendamispraktikatena tõenduspõhiselt kavandatud algatusi.

Lisaks ettekannetele on konverentsi kavas vestlusringid, kus arutletakse, milline on ülikooli panus õpetaja pädevuste kujunemise toetamisel ning millised on hariduse ees seisvad väljakutsed ja ootused ülikoolile. Konverentsi lõpus esitletakse raamatut “Haridusteaduste instituudi kujunemislugu” ning avatud on näitus.

Konverents toimub Tallinna Ülikooli auditooriumis Maximum (A-002, Astra hoone, Narva mnt 29). Programmi kava leiab Tallinna Ülikooli kodulehelt.

Konverentsi kava