Üritus

TLÜ avalikus veebiloengus arutletakse rohepöördest tasaarengu kontekstis

3. novembril kell 14.15–15.45 on kõik huvilised oodatud kuulama Tallinna Ülikooli avalikku veebiloengut: "Kas rohepöördest aitab?" Tasaarengu (degrowth) teadusraamistik ütleb: "Jah, kuid see pole kaugeltki piisav". Loengus avab teemat lähemalt poliitilise ökoloogia ja tasaarengu ekspert Maiko Mathiesen.

TLÜ avalik veebiloeng

Rohepööre on vajalik, kuna ökoloogilise multikriiside tunnistamiseks ja selle tagajärgede leevendamiseks konkreetsete tegevuste algatamine, olgu selleks näiteks taastuvenergeetikasse investeeringute suunamine või reostuse maksustamine, on samm õiges suunas.

Kuid see kõik pole kaugeltki piisav, kuna need sammud mõjuvad kui sümptomaatiline ravi, mis eirab multikriiside juurpõhjuseid: ühiskonna peavoolu (tarbimis)väärtused, mittekaasav demokraatia, kasvust sõltuv majandusmudel jne.

Tasaareng toob ühe vihmavarju alla kasvu erinevad kriitikad, seades sellega kahtluse alla majanduskasvu ülemvõimu ning kutsudes demokraatlikult juhitult vähendama tootmist ja tarbimist industrialiseeritud riikides, et saavutada keskkondlik jätkusuutlikkus, sotsiaalne õiglus ning heaolu.

3. novembril 2023 kell 14.15–15.45 toimuvas Tallinna Ülikooli avalikus veebiloengus selgitab poliitilise ökoloogia ja tasaarengu ekspert Maiko Mathiesen lähemalt, kuidas igavene majanduskasv ja jätkusuutlikkus ei saa käia käsikäes. Lisaks arutame ka tasaarengu müütide ja pakutavate sotsiaalsete ning majanduslike lahenduste üle multikriisidega toimetulekuks.

TLÜ avalik veebiloeng toimub TLÜ haridusteaduste instituudi valikaine "Jätkusuutliku maailmavaate toetamine" raames ning selle juhatab sisse TLÜ teadur Grete Arro.

Loeng toimub Zoomis. Salvestust saab hiljem järele vaadata TLÜ YouTube'i kanalilt.

Liitu loenguga Zoomis