Vabatahtlike üliõpilaste abiõpetajate programm ootab osalejaid

Haridus- ja Teadusministeeriumi toel on 2023. aasta sügissemestril loomisel uus vabatahtlike programm, mille eesmärk on toetada eestikeelsele õppele üleminekut. Koolidele ja lasteaedadele pakuvad tuge Tallinna ja Tartu Ülikooli üliõpilased abiõpetajatena eesti keelest erineva kodukeelega laste õpetamisel.

Vabatahtlike programm 2023

Üliõpilased saavad lisaks väärtuslikule õpetamiskogemusele teenida programmi panustamise eest ainepunkte ja saada lisaks stipendiumit.

Kõik koolid ja lasteaiad on oodatud teada andma oma abivajadusest teise emakeelega õpilaste õppe toetamisel.

Programmis suunatakse vabatahtlikud üliõpilased, kes on omandamas õpetajaharidust, appi taotluse esitanud koolidele ja lasteaedadele. Liituma on oodatud kõik koolid ja lasteaiad, kellel on abivajadus teise emakeelega laste õpetamisel, ning üliõpilased, kes on valmis õppeasutusi toetama.

31. oktoobril kl 16–17 toimub programmi sissejuhatav veebinar programmiga liitumisest huvitatud üliõpilastele, koolidele ning lasteaedadele.

Tutvu programmiga lähemalt