Loodusblogi

ELU projekti tudengid tutvustasid konverentsil jätkusuutlikku ülikooliaeda

10. mail toimus Tallinna Ülikooli Euroopa saalis konverents “Jätkusuutlik aed”. Selle eesmärgiks oli tuua tähelepanu Tallinna Ülikooli aiale ja harida inimesi selle kohta, millega kogukonnaaed ühtib.

pilt

Tervitussõnad lausus loodus- ja terviseteaduste instituudi direktor Ruth Shimmo. Shimmo tunnustas üliõpilasi, kes on praegu ülikooliaiaga tegelevad ja lausus, et äkki ühel päeval on Tallinna Ülikoolis veel samasuguseid aedu nagu praegune eksisteeriv aed. Rahva ees rääkisid veel Tallinna kogukonnaaedade projektijuht Maria Derlõš, maastikuarhitekt Maali Roomet-Allese, keskkonnakorralduse dotsent Piret Vacht, tarkvaratehnika lektor Jaagup Kippar, süsteemiadministraator Tanel Toova ja üliõpilane Eliisabeth Laul.

Konverentsil tutvustati: Tallinna kogukonnaaedu, seejuures ka Tallinna Ülikooli enda aeda; kastmissüsteeme; muusika ja helide mõju taime kasvule; mulla ja taimede ökosüsteemi. Vastati ka küsimustele, kuidas planeerida oma aeda, milliseid taimi kasvatada jms.

Konverentsi lõpus oli korraldatud 3 erinevat töötuba - kastmissüsteemid ja 2 kunstiteraapiat. Kastmissüsteemide töötoas tutvuti erinevate lahendustega, kuidas automatiseerida taimede kastmist, kus lähtuti peamiselt ülikooliaias tehtavast lahendusest. Kunstiteraapia töötoad olid inspireeritud looduslikust materjalist (lilled, taimed, oksad, okkad jms), kus sai nendega maalida või siis panna nendest kokku midagi, mis kirjeldaks enda sisemist aeda.

Tagasiside üliõpilaste konverentsile oli kõrgelt positiivne. Tagasiside ankeedis leidus selliseid kommentaare nagu “Kavatsen kindlasti kastmise programmeerimise ette võtta” ja “Nii äge oli!”.

pilt