Ruth Shimmo – 15 aastat ülikoolis

Novembris tähistab enda 15 tööjuubelit loodus- ja terviseteaduste instituudi direktor Ruth Shimmo. Loe lähemalt, millised olid direktori esimesed õppetunnid ülikoolis ning millisena näeb ta TLÜ-d tulevikus.

Ruth Shimmo

Mida võimaldavad ülikoolis seni töötatud aastad järeldada/ennustada ülikooli tuleviku kohta 5, 10 või isegi 15 aasta pärast?

Iga aasta on olnud väärtuslik ja omanäoline. Mu esimene õppetund paari tööaasta järel

„Kaasamine ja usaldus avavad sisemise motivatsiooni ja tekitavad tunde, et saad millegi ülesehitamisse päriselt panustada.“

Ruth Shimmo

oli, et kaasamine ja usaldus avavad sisemise motivatsiooni ja tekitavad tunde, et saad millegi ülesehitamisse päriselt panustada. Minu puhul tagas see tõdemus ka ülikooli jäämise ning võttis võimaluse, et lähen hoopis kooli keemiat õpetama.

Viimaste aastate õppetund on eelmisega seotud: et inimene on kõige tähtsam ja tema seni kasutamata võimed ja oskused on reeglina palju suuremad kui juht esmapilgul aimab. Suuremad ka sellest, mida inimene ise teab. Koostööks on vaja mõlema poole julgust olla avatud ja tahet näha vaeva leida ühist arusaama ka esmapilgul segastes olukordades. On ju arusaamatused sageli koostöö suurimad takistajad.

Aga ülikool 5-10-15 aasta pärast? Kasvab koostöö roll nii teaduse, õppetöö kvaliteedi kui ka ühiskonda panustamise kontekstis. Tallinna Ülikool annab siin teistele eeskuju. Ülikoolist on saanud organisatsioon, mille tugevus tuleneb väärtuspõhisest töökorraldusest, töötajate ja üliõpilaste usalduslikust koostööst, inimeste väärtustatuse tunnetusest.