Kontsert

GroundEco seminar: "Põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide tuvastamisest ja seisundi hindamisest"

28. novembril algusega kell 11.00 Karula rahvuspargi külastuskeskuses ootab sind GroundEco seminar, kus teemaks on põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide tuvastamine ja seisundi hindamine.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

28.11.2019 kell 11.00 - 15.15

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tallinna Ülikooli ökoloogia keskus kutsub teid projekti GroundEco avalikule seminarile, kus arutleme põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide tuvastamise ja seisundi hindamise teemadel

Üritus toimub 28. novembril algusega kell 11.00 Karula rahvuspargi külastuskeskuses (Ähijärve küla, Võru maakond). Seminar toimub inglise keeles.

Osalemiseks on vajalik eelnevalt registreerida.

REGISTREERI KONVERENTSILE

NB! Registreerimise tähtaeg on 20.11.2019.

SEMINARI KAVA

“Põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide tuvastamisest ja seisundi hindamisest/ Identifying and assessing groundwater dependent terrestrial ecosystems”

• 11.00 – 11.30 Registreerumine ja tervituskohv/ Registration and coffee
  • 11.30 – 11.40 Projekti GroundEco tutvustus/ Introduction to GroundEco project (Inga Retiķe)
  • 11.40 – 12.20 Põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide tuvastamise protsess ja esmased tulemused/ Groundwater dependent terrestrial ecosystem identification process and the first results (Agnese Priede, Marko Vainu, Martin Küttim).
  • 12.20 – 12.40 Põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide seisundi hindamise metoodika/ Groundwater dependent terrestrial ecosystem assessment method (Jaanus Terasmaa, Marko Vainu)
  • 12.40 – 13.15 Esmased tulemused Eesti pilootalalt/ Preliminary results from the Estonian pilot site (Oliver Koit, Siim Tarros)
  • 13.15 – 14.00 Lõunasöök (organiseeritud)/ Lunch (organized)
  • 14.00 – 14.30 Esmased tulemused Läti pilootalalt/ Preliminary results from the Latvian pilot site (Andis Kalvāns, Jānis Bikše)
  • 14.30 – 14.50 Tee-seda-ise sensorid hüdroloogilisteks mõõtmisteks/ Introduction of DIY sensors for hydrological measurements (Jānis Bikše)
  • 14.50 – 15.00 Kokkuvõte ja lõppsõnad/ Conclusion and final words
  • 15.00 – 15.15 Kohv ja suupisted/ Coffee and snacks

Seminar on korraldatud Interreg projekti “Joint management of groundwater dependent ecosystems in transboundary Gauja-Koiva river basin“ ehk lühidalt “GroundEco” raames.

Projekti eesmärk on piiriüleses Gauja-Koiva vesikonnas uurida põhjaveest sõltuvaid maismaaökosüsteeme ja hinnata nende seisundit. Koiva vesikond haarab Eesti osas Võrumaa ja osaliselt ka Valgamaa.

Projekti juhtpartner on Läti keskkonna, geoloogia ja meteoroloogia keskus (Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre). Lisaks osalevad projektis Eesti partneritena Keskkonnaministeerium, Eesti Geoloogiateenistus ja Tallinna Ülikooli ökoloogia keskus. Kaks aastat kestva projekti (10.05.2018-09.07.2020) eelarve on kokku 411 764,72 eurot, sealhulgas Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) toetus 350 000 eurot ja partnerite kaasfinantseering 61 764,72 eurot.

Vaata projekti kodulehte SIIN.