In Memoriam: Juta Piirlaid (6.01.1951 - 11.08.2019)

Loodus- ja terviseteaduste instituut teatab kurbusega, et meie hulgast on lahkunud armastatud kolleeg ja õppejõud Juta Piirlaid.

In Memoriam

Teatame kurbusega, et meie seast on lahkunud hinnatud ja armastatud õppejõud tekstiilikunstnik Juta Piirlaid (6.01.1951 - 11.08.2019). Juta Piirlaid töötas Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudis kunstilise kujundamise ja disaini lektorina.

Juta Piirlaid sündis 6. jaanuaril 1951. a. Tallinnas, lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (praeguse Eesti Kunstiakadeemia) moekunsti erialal 1975. aastal, lisaks õppis ta Tallinna Pedagoogikaülikooli kasvatusteaduste teaduskonna magistriõppes ja Tallinna Ülikooli kultuuriteaduskonna kunstiteraapia täiendõppekaval.

1992. aastast töötas Juta Piirlaid Tallinna Ülikoolis, õpetades tarbekunsti ajalugu ning käsitöö ja kodunduse eriala kunstiaineid. Õppejõuna on Juta Piiralaid organiseerinud paljusid üliõpilaste loominguliste tööde esitlusi ja näitusi.

Juta Piirlaid oli Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Moekunstnike Ühenduse ja Eesti Loovteraapiate Ühingu liige.

Tallinna Ülikool ning kolleegid Loodus- ja terviseteaduste instituudist avaldavad sügavat kaastunnet Juta Piirlaiu lähedastele.