Aktuaalne

Süsteemimõtlemise juurutamine loodusteadustes ja keskkonnahariduses

Tallinna Ülikooli Ökoloogia keskuses on käimas ERASMUS+ projekt SHINE ("Süsteemimõtlemise juurutamine loodusteadustes ja keskkonnahariduses"), mille eesmärgiks on aidata valmistada ühiskonda ette toimetulekuks kliimamuutuste väljakutsetega ning edendada süsteemmõtlemist rakendamist hariduses.

pilt

Tallinna Ülikooli Ökoloogia keskuses on käimas ERASMUS+ projekt SHINE ("Süsteemimõtlemise juurutamine loodusteadustes ja keskkonnahariduses"), mille eesmärgiks on aidata valmistada ühiskonda ette toimetulekuks kliimamuutuste väljakutsetega ning edendada süsteemmõtlemist rakendamist hariduses, pakkudes selleks süsteemmõtlemist toetavaid mänge ja koolitusi.

Mai alguses toimus projekti esimene töötuba Itaalias Bolzano Vaba Ülikooli Brixeni linnakus. Projekti partnerid on ülikoolid ja ettevõtted Itaaliast, Portugalist ja Saksamaalt. Kohtumisel tutvuti põhjalikult süsteemmõtlemise alusteooriate ja praktiliste rakendustega ning seda toetavate mängudega. Läbi ajurünnakute astuti esimesed sammud projekti käigus valmiva süsteemmõtlemist toetava mängu ja õppematerjalide valmistamiseks. Sügisel algavad esimesed koolitused õpetajatele süsteemmõtlemise tutvustamiseks. Huvilised hoidke infol silma peal ja võtke ühendust!

Tallinna Ülikoolist osalesid töötoas LTI Ökoloogia keskuse professor Jaanus Terasmaa ja DTI Haridustehnoloogia keskuse lektor Triinu Jesmin.

pilt