Tudengiprojekt toob roheluse ülikooli

Tallinna Ülikooli erialasid lõimiva õppeaine, ELU, raames on valmimas tudengiprojekt “Ülikooliaed”. 24 üliõpilast erinevatelt erialadelt on koos töötanud, eesmärgiga luua ülikooli territooriumile kaks roheala, mis pakuks mõnusat puhkepaika nii ülikooli töötajatele kui õpilastele. (Foto autor: Nele Aunap).

Ülikooliaed

Projekti käigus tutvusid tudengid taimekasvatuse alustõdedega, kasvatasid ette taimi, projekteerisid aedade lahendused ja lahendasid haldusküsimused. Esialgsed rohealad on planeeritud kahte asukohta: ülikooli Astra maja sisehoovi ja Nova maja esisele trepile – viimane on avatud kõigile, kes ülikooli ümbruses liiguvad. Aedade eesmärk on tutvustada erinevaid taimeliike, konteineraedades kasutatavaid tehnilisi lahendusi ning üliõpilasi rohkem õue meelitada ja taimeteadlikkust tõsta.

“Peamiseks eesmärgiks on luua tudengitele vaba aja veetmise koht, kust saab leida hetkelist meelerahu ning suurendada kooli kogukonna tunnet. Samuti on soov luua Tallinna Ülikooli ümbrusesse rohkem rohelust,” lisas projekti üks juhendaja Tiiu Koff.

Aedade lõplik ilme on veel kujunemas, projekt valmib juuni alguses. Kuna kogukonnaaedade populaarsus on tõusuteel, loodame aiaprojektiga inspireerida kõiki aiahuvilisi oma kogukonnaaeda rajama. Tallinna Ülikooli tudengid on oodatud aia eest hoolitsemises kaasa lööma ning usume, et ülikooliaiast saab meeldiva õpikeskkonna loomulik osa.

Ülikooliaed on ELU projekt, mille juhendajateks on Tallinna Ülikooli külalisprofessor Tiiu Koff ja keskkonnakorralduse lektor Piret Vacht.

Ülikooliaia projektil saab silma peal hoida Facebookis ja Instagramis.