Projekti meeskonna grupipilt

19.-20. jaanuaril toimus Helsingis Euroopa Horisondi projekti MAPINEQ „Ebavõrdsuse kaardistamine üle elukaare“ (https://mapineq.eu/) avakohtumine. Projekt kestab 2025. aasta sügiseni.
Projekt MAPINEQ uurib põlvkondade vahelist, haridusliku ning töö- ja tervisealast ebavõrdsuse kumuleerumist üle elukaare ja eri eluvaldkondade vahel viimastel kümnenditel. Projekti üheks tulemiks on ebavõrdsust peegeldavate indikaatorite interaktiivne töölaud regionaalsel tasandil. Ebavõrsuse tekkemehhanisme analüüsitakse kombineerides regiooni- ja riigi tasandi konteksti avavaid näidikuid ning isikupõhiseid longituudseid hariduse- ja töötee andmeid. Projekti konsortsiumi kuuluvad University of Turku (juhtpartner) prof. Jani Erola juhtimisel, The Max Planck Society dr. Daniela Vono de Vilhena juhtimisel, WZB Berlin Social Science Center prof. Heike Solga ja dr. Jan Heisig juhtimisel, University of Oxford/University of Groningen prof. Melinda Mills juhtimisel, UNED prof. Fabrizio Bernardi juhtimisel, Stockholm University prof. Markus Jantti juhtimisel ja Tallinna Ülikool prof. Marge Unt ja prof. Kadri Täht juhtimisel. Projektis osalevad RASI-st Thomas Biegert, Liis Ojamäe, Jelena Helemäe ja Epp Reiska. RASI uurimisrühm veab projektis eest analüüse, mis käsitlevad ebavõrdsust koolist tööturule suundumises ning tööturult väljumises..
Kohtumise esimesel päeval tutvustati ning arutleti koos kutsutud ekspertidega tööplaani üle ning lepiti kokku esimesi samme projekti taotluses ettenähtud eesmärkide poole liikumiseks. Samuti tulid arutluse alla uurimistööga seotud eetilised küsimused. Kohtumise teisel päeval pühenduti andmebaaside ja andmete kättesaadavuse teemadele. Kohtumisel viibinutel on rõõm tõdeda, et alanud MAPINEQ projekt pakub suurepärase koostööraamistiku saavutamaks ambitsioonikaid eesmärke sotsiaalse stratifikatsiooni võrdlevates uuringutes.