Rahvusvaheliste Sotsiaaluuringute Keskuse (RASI) juhitav projekt „Life course perspectives in studying youth transitions to adulthood: bridging qualitative and quantitative approaches“ (YouthLife) osutus edukaks. Kolmeaastast projekt rahastab Euroopa Liit Twinning programmi raames. Lisaks Tallinna Ülikoolile osalevad projektis Bambergi Ülikool (Saksamaa), Southamptoni Ülikool (Suurbritannia)  ja Hollandi Interdistsiplinaarne Demograafia Instituut.

Projekt YouthLife edendab uurimis- ja koostöö alast võimekust ning pakub võimalusi võrgustumiseks läbi uurijate vahelise suhtluse, kogemuste vahetuse, metodoloogiliste teadmiste jagamise ja ühise õppimise ning õppe- ja uurimistöö alastel lähetustel. Projekti raames käivitatakse RASI metodoloogia kool, kus töö toimub neljal intensiivsel kursusel, kuues praktilises töötoas ja üle veebi. YouthLife panustab ka uurimistöö koordineerimise ja administreerimise oskuste parandamisse Tallinna Ülikoolis. Projekti eesmärgiks on integreerida kvalitatiivsed ja kvantitatiivsed lähenemised eluteeuuringutes ja juurutada metodoloogilisi uuendusi.  Saadud metodoloogilisi teadmisi ja kogemusi kasutatakse uue Eesti noorte longituuduuringu mõistelise ja metodoloogilise raamistiku loomiseks. Projekt peaks võimaldama tugevdada ka senist TLÜ Ühiskonnateaduste Instituudi interdistsiplinaarsete eluteeuuringute tippkeskust.